Sklep z babciami

Autor: Dominika Gałka
Ilustrator: Maciej Szymanowicz
Wydawnictwo: Literatura
Miejsce i rok wydania: Łódź 2019
Liczba stron: 56
ISBN:  978-83-7672-667-0

Ostatnie wakacje dzieciństwa (bo czwarta klasa to prawie tak, jakby się już było dorosłym: nowe przedmioty, nauczyciele, obowiązki…) w przypadku Wojtka to całkowita porażka. Zapracowani rodzice nie zaplanowali wakacji poza miastem, w mieście nudy, kurz i upał. Wojtek przypadkowo trafia do sklepiku prowadzonego przez trzy starsze panie i… od tej pory jego życie nabiera barw. Tego lata Wojtek przekona się, że grunt, to dobra paczka… niekoniecznie rówieśników.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Czy można sobie przyszyć babcię? Owszem, jeśli… trafi się do odpowiedniej pasmanterii. Naprawdę!

Udało się to Wojtkowi, absolwentowi trzeciej klasy. I to tuż po tym, gdy jego wakacyjne plany legły w gruzach (jak to często bywa – okazało się, że dziecięce marzenia w przedbiegach przegrywają z obowiązkami zawodowymi rodziców). Chociaż jednak nie wyjechał na obóz rowerowy ani na żaglówki, przeżył przygodę, której mogli pozazdrościć mu koledzy. W ciągu jednych wakacji zyskał aż trzy babcie!

Jak to możliwe? Zajrzyjcie do Sklepu z babciami Dominiki Gałki.

Czy takie historie to wyłącznie fikcja literacka? Nie wiem. Ale byłoby wspaniale, gdyby zdarzały się w rzeczywistości. W swojej lekkiej, skierowanej raczej do młodszych czytelników książce, autorka wskazuje na problem, który nie należy dziś do rzadkości: samotnych starszych osób oraz dzieci, wychowywanych przez zapracowanych rodziców, często w oddaleniu od dalszych członków rodziny – zwłaszcza babć i dziadków. Tymczasem wszystkie te trzy pokolenia mają sobie tak wiele do zaaferowania! Najmłodsi – dziecięcą radość, entuzjazm, pomysły, świeżość. Dorośli – siłę, umiejętności. Najstarsi – doświadczenie i CZAS (czyli towar najbardziej deficytowy!).

Może zatem Sklep z babciami stanie się inspiracją do nowego spojrzenia na swoje otoczenie? Rozbudzi marzenia i doda odwagi – by „przyszyć” sobie babcię lub dziadka.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Sklep z babciami”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.