Szachy. Mój pierwszy podręcznik

Autor: Ferenc Halàsz, Zoltàn Géczi
Ilustrator: József Haui
Wydawnictwo: Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Liczba stron: 160
ISBN: 9788379717651

Witamy w świecie szachów!

Szachy to najpopularniejsza gra planszowa na świecie.

Partie szachowe przy niezmiennych zasadach rozgrywane są od stuleci i codziennie miliony graczy siada przy szachownicy. Dzięki tej książce dzieci poznają podstawy gry w szachy i nauczą się sztuczek, które pomogą im wygrać niejedną partie szachów.

W średniowieczu umiejętność gry w szachy uznawana była za tak dużą zaletę, że bez niej nie pasowano nikogo na rycerza. Dzięki tej książce każdy może zostać odważnym rycerzem 64 pól.

Mamy nadzieję, że dzieci, które sięgną po tę książkę, będą czerpać tyle samo przyjemności z jej czytania, ile my czerpaliśmy z jej tworzenia.

Szykujcie szachownicę i niech rozpocznie się zabawa!

z materiałów wydawnictwa

Opis

Rozwijają zdolność logicznego i strategicznego myślenia. Ćwiczą cierpliwość, spostrzegawczość, umiejętność koncentracji i radzenia sobie z porażkami.

Krótko mówiąc: warto grać w szachy.

Ale jak to robić dobrze? Na pewno trzeba zacząć od solidnych fundamentów. Poznania zasad rządzących szachownicą, kolejnych figur, kombinacji. Oraz – oczywiście – ćwiczeń, ćwiczeń, ćwiczeń. Czy tak usystematyzowana nauka nie zniechęci jednak najmłodszych?

Nie, jeśli zostanie odpowiednio zaprezentowana. Najlepiej – jasno, prosto, zrozumiale, z pomocą licznych ilustracji i z dużą dawką humoru. Tak jak stało się to w przypadku tej przetłumaczonej z języka węgierskiego publikacji. Szachy to rzetelny i wciągający podręcznik. Wystarczy analizować go z wytrwale, a szanse na zwycięskie partie w przyszłości znacząco wzrosną!

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 powodów, by jechać na Targi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Szachy. Mój pierwszy podręcznik”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.