Tu jesteśmy

Autor i Ilustrator: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 108
ISBN: ISBN 978-83-65341-04-4

Nowe wydanie przebojowej książki edukacyjnej, która zamieni was w kosmicznych odkrywców.

Dowiecie się z niej, jak wielkim wyzwaniem jest badanie kosmosu, i jak niesamowite są pomysły naukowców, którzy próbują wydrzeć mu jego tajemnice. Przeczytacie o gwiazdach, planetach i czarnych dziurach, międzynarodowej stacji kosmicznej i wyprawie na Marsa, teleskopach, sondach i rakietach. O niezwykłych misjach, eksperymentach i wizjach, które wszystkie mają jeden cel: odkrywanie tego ogromnego, tajemniczego świata, w którym nasza planeta jest tylko maleńką kropką.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Oto nowe wydanie książki Tu jesteśmy Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

Autorzy cieszą się już takim uznaniem (także zagranicą), że chyba nie trzeba ich przedstawiać. Ale gdyby ktoś miał wątpliwości, potwierdzam: tak, to ci od Map. Tym razem jednak posunęli się dalej (wyżej?). Wyruszyli w kosmos! Tak jakby mało im było wszystkich ziemskich państw… Stworzyli niezwykłą publikację dla przyszłych astronautów, astronomów, astrofizyków oraz przedstawicieli tych innych kosmicznych zawodów, które powstaną w przyszłości. Trudno pokrótce przedstawić wszystkie poruszane w książce zagadnienia, bo spektrum tematów jest naprawdę szerokie. Może wystarczy kilka przykładów: jak się dostać na Międzynarodową Stację Kosmiczną?, Astronauta. Czy to praca dla ciebie?Spektroskopia. Co kryje w sobie światło gwiazd?Stereo. Tajemnice SłońcaDruga Ziemia. Czy zamieszkamy na innych planetach?

Oczywiście wszystkie omawiane pojęcia zostały bogato zilustrowane i dość przystępnie opisane. Jednak zdecydowanie jest to książka przede wszystkim dla fascynatów. Tych, dla których znajomość planet naszego układu słonecznego, to początek a nie koniec wiedzy astrofizycznej.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Od starożytnego Egiptu do… przedszkola. Wyjątkowe premiery

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Tu jesteśmy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.