Pora działania

Wakacje z literackim przyjacielem

Czyż wakacje nie są najradośniejszym okresem roku?!

Niestety, nie dla wszystkich. Są tacy, którzy właśnie te letnie miesiące spędzają zwykle na zakurzonych półkach, osamotnieni, zamknięci we wciąż tych samych historiach.

Chcecie im pomóc?

Zabierzcie bohaterów literackich na wakacje!

Jak to zrobić? Wystarczy wybrać swojego ulubieńca i… uruchomić wyobraźnię.

Jakby to było, gdyby w rodzinnym wyjeździe nad morze towarzyszyła Wam Pippi? Albo gdyby na obóz piłkarski pojechał Koziołek Matołek? Może ciekawie byłoby zwiedzić Warszawę z Felixem, Netem i Niką, wyjechać w góry z Cecylką Knedelek albo do dziadków z Kukim? A może Lasse i Maja mogliby rozwiązać jakąś zagadkę w Waszym rodzinnym mieście?

Kogo wybrać? Decyzja należy do Was!

My czekamy na Wasze relacje – w formie listów, maili, fragmentów dziennika. Oczywiście możecie uzupełnić je rysunkami. Nadesłane teksty będziemy nagradzać – i to co tydzień! Na autorów najciekawszych prac czekają pakiety książek, każdy o wartości ok. 100 zł (do obejrzenia poniżej). W dodatku wyboru nagrody dokonają sami Laureaci! Ale pamiętajcie: kto pierwszy ten lepszy! Laureat pierwszego tygodnia może wskazać dowolny z poniższych pakietów, a następni – z puli pomniejszonej o wcześniej wybrane pakiety. Ponadto na zakończenie konkursu w otwartym głosowaniu zostanie przyznana jeszcze jedna nagroda – Nagroda Czytelników.

Ponieważ wakacje to wyjątkowo rodzinny czas, zachęcamy do tworzenia wspólnie z bliskimi. Dlatego autorami prac (tekstu i rysunków) powinny być dwie spokrewnione osoby – warto więc zaangażować rodzeństwo, kuzynostwo, dziadków, wujków, ciocie… Dzięki temu Wasze wakacyjne przygody mogą być jeszcze ciekawsze!

Dodatkowe informacje:

maksymalna długość tekstu: 4 strony znormalizowanego maszynopisu (7200 znaków razem ze spacjami)

maksymalna ilość ilustracji: 5

terminy nadsyłania prac: 16.07., 23.07., 30.07., 6.08., 13.08., 20.08.2017 r.

Prace należy nadsyłać na adres: k.mucha@bibliotekainspiracji.pl z dopiskiem „Wakacje z literackim przyjacielem”.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu (tu podpięty link do regulaminu?) oraz zgodę na publikowanie pracy na stronach Organizatora.

Wakacje z literackim przyjacielem to rodzinny konkurs literacki, organizowany przez Bibliotekę Inspiracji. Zadaniem jego Uczestników jest opisanie w formie listu, maila lub dziennika wakacji spędzonych z dowolnie wybranym bohaterem literatury dziecięcej. W każdym tygodniu trwania konkursu publikowany będzie „tekst tygodnia”, a jego autorzy zostaną nagrodzeni wybranym przez siebie pakietem książek. Ponadto pod koniec sierpnia przeprowadzone zostanie głosowanie czytelników, a autorzy nagrodzonej przez nich pracy otrzymają dodatkowy pakiet książek.