Feluś i Gucio idą do przedszkola

Autor: Katarzyna Kozłowska
Ilustrator: Marianna Schoett
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-10-13293-2

Feluś ma trzy lata i właśnie pierwszy raz idzie do przedszkola. Razem z rodzicami przygotowuje się na to wydarzenie. Wspólnie wybierają plecak i kompletują wyprawkę. Chłopiec pakuje też swojego najwierniejszego kompana, misia Gucia – razem wyruszą w nieznane. Dowiedzą się, jak wyglądają sale, co będą robić, w jakich zajęciach i wydarzeniach będą uczestniczyć. Feluś ma mnóstwo pytań. Czy spotka znajome dzieci? W czym pomoże mu pani? A co będzie, jeśli nagle zatęskni za mamą?
Jeśli zbliża się moment, w którym i Wasze dziecko pójdzie do przedszkola, ta książeczka pomoże całej rodzinie oswoić się z nową sytuacją. Ciepłe i pogodne ilustracje pokazujące wnętrze przedszkola i wybrane chwile z przebiegu dnia zachęcą do radosnego wyczekiwania, a wspólne czytanie stanie się pretekstem do rozmów. Dzięki temu Wasze dziecko będzie spokojniejsze i z radością powita nowych kolegów.

(z materiałów wydawnictwa)

Pod lupą

Debiut przedszkolny, będący często pierwszym krokiem dziecka w Wielki Świat, budzi zazwyczaj spory stres. Zwłaszcza u rodziców. Niełatwo oddać swoje ukochane maleństwo pod opiekę obcym osobom. Jak sobie poradzi? Czy jest wystarczająco samodzielne? Czy nie będzie za mocno tęsknić? Czy odnajdzie się wśród rówieśników?

Te wszystkie obawy i lęki warto oswoić i przepracować – by nie zarażać nimi małego debiutanta. Książka Feluś i Gucio idą do przedszkola wydaje się naprawdę wartościowym wsparciem w tym przełomowym okresie. Ciepłe, tchnące spokojem i poczuciem bezpieczeństwa ilustracje Marianny Schoett przyciągają uwagę malców, ułatwiając im wysłuchanie krótkich fragmentów tekstu. A z niego dzieci dowiedzą się, jak wygląda dzień przedszkolaka oraz jakie atrakcje, zabawy, ale i trudności czekają je w przedszkolu. Zdarza się przecież, że ktoś nie zdąży do toalety, nie potrafi zapiąć guzika, uderzy się albo bardzo, bardzo tęskni za mamą. Co wtedy zrobić? Gdzie szukać pomocy?

Grube, kartonowe strony sprawiają, że Feluś z łatwością przetrwa wielokrotną i intensywną lekturę. Dzięki temu ten nowy, nieznany fragment świata ma szansę przestać być tak bardzo obcy – jeszcze przed przekroczeniem przedszkolnego progu.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Najrozmaitsze. Premiery lutowe.

Opinie

Na razie nie ma opinii o książce.

Napisz pierwszą opinię o “Feluś i Gucio idą do przedszkola”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

FreshMail.pl