Woda – Źródło życia

Autor: Christina Steinlein
Ilustracje: Mieke Scheier
Tłumaczenie: Katarzyna Łakomik
Wydawnictwo: Babaryba
Miejsce i rok wydania: Kraków 2020
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-62965-78-6

Woda to najcenniejsza substancja na Ziemi! Zajmuje nie tylko trzy czwarte powierzchni naszej planety ale także z niej w dużej mierze składa się nasze ciało. Poznajmy ją lepiej.
Bez niej niemożliwe byłoby powstanie oraz rozwój życia na naszej planecie. Używamy jej codziennie, a nawet nadużywamy. Dzięki tej książce dowiecie się wszystkiego o wodzie: o jej wyjątkowych właściwościach i zastosowaniach, o pożytkach i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie. Bo woda jest naszym największym skarbem, którego musimy nauczyć się mądrze używać.

Autorki zaskoczą czytelników ogromną ilością informacji o wodzie. Dowiemy się, ile wody przeciętnie zużywamy, a także jak dużo wody zawiera ludzkie ciało i jaka jest rola wody w organizmie. Kiedy i w jaki sposób pojawiła się woda na Ziemi (bo kiedyś nasza planeta byłą kulą ognia), a także w jaki sposób woda wpływa na pogodę.

Dzieci dowiedzą się, że nie w każdym miejscu na Ziemi woda tak po prostu leci z kranu, a także będą miały okazję się zastanowić do kogo właściwie należy woda? Poznają też różne zawody związane z wodą, a także jak ta substancja przyczynia się do produkcji energii.

 (z materiałów wydawnictwa)

Opinie

Na razie nie ma opinii o książce.

Napisz pierwszą opinię o “Woda – Źródło życia”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *