Bakterie do kwadratu, czyli matematyka jest wszędzie

Autor: Anna Cerasoli
Ilustrator: Adriano Gon
Wydawnictwo: Adamada
Miejsce i rok wydania: Gdańsk 2017
Liczba stron: 168
ISBN:   978-83-7420-785-0

Czy bakterie na brudnej stopie mnożą się szybciej? Jak z cyfr i liter stworzyć szyfr nie do złamania? Czy podnoszenie do potęgi grozi wybuchem bomby atomowej? Jak smakuje statystyczny gulasz?

Matematyka jest wszędzie. Nawet tam, gdzie się jej najmniej spodziewasz.
Ta książka to fascynująca wyprawa do krainy matematyki – wciąż jeszcze nieodkrytego świata liczb, figur i symboli. Dla miłośników matematyki i tych, którzy nie darzą jej sympatią.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Pan Kartezjusz gra w statki oraz Bakterie do kwadratu to książki, dzięki którym matematykę można nie tylko zrozumieć, ale wręcz… pokochać. Jak to możliwe? Otóż matematyczne fascynacje głównego bohatera (w pierwszym tomie ośmio-, w drugim dziewięcioletniego) Filipa, którego do świata liczb, figur i niezwykłych twierdzeń wprowadza dziadek – emerytowany nauczyciel, naprawdę udzielają się czytelnikom. Po pierwsze dlatego, że punkt wyjścia do matematycznych rozmów każdorazowo stanowią sytuacje z życia codziennego. Po drugie – ponieważ poszczególne rozdziały ukazują praktyczne zastosowanie poszczególnych twierdzeń, dzięki czemu nie wydają się one nikomu niepotrzebną abstrakcją. Po trzecie wreszcie – obydwie książki są tak wciągające, że mają spore szanse, by zainteresować zarówno kilku- czy nawet kilkunastoletniego ucznia, jak i jego rodzica. Publikacje Anny Cerasoli stanowią zatem znakomity pretekst do wspólnej lektury. A w przyszłości – kto wie? –  może także do dyskusji matematycznych przy rodzinnym obiedzie?

Karolina Mucha

(fragment artykułu Można ją zrozumieć. I polubić! 7 matematycznych publikacji dla uczniów, opublikowanego w portalu Smart Start)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Bakterie do kwadratu, czyli matematyka jest wszędzie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.