Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

Autor i ilustrator: Kelsey Oseid
Tłumacz: Magdalena Korobkiewicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 160
ISBN: 978-83-10-13312-0

“Co widzimy w gwiazdach” to fascynujący, bogato ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Czytelnik znajdzie tu nie tylko zbiór podstawowych faktów z dziedziny astronomii, lecz także wyruszy wraz z autorką w niezwykłą podróż przez mity, legendy, wyobrażenia ludzkości na temat budowy wszechświata czy pochodzenia gwiazdozbiorów. Ta książka – dzięki swojej artystycznej formie – jest jednocześnie zachwycającym dziełem sztuki i najlepszym wprowadzeniem w tajemnice kosmosu dla starszych dzieci, młodzieży, a nawet dorosłych.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Godzinami przebywając w zamkniętych pomieszczeniach, ciągle zabiegani, zaplątani w sieć i wpatrzeni w coraz mniejsze ekrany, rzadko spoglądamy w górę. Może jedynie w czasie pełni? Choć i ją nie zawsze zauważamy…

Zapominamy, że magia – tak usilnie szukana w książkach czy filmach – istnieje naprawdę. Bo jak inaczej określić tajemnicę nieskończonego wszechświata? Jak opisać liczebność gwiazd i piękno nieba? Albo niesamowitą precyzję kosmicznych prawideł?

Jako mama przyszłej astronautki, posiadam już całkiem sporo „kosmicznych” publikacji. Muszę jednak przyznać, że tą, która bezapelacyjnie zauroczyła mnie najbardziej, jest Co widzimy w gwiazdach. Ilustrowany przewodnik po nocnym niebieJego autorce udało się połączyć podstawowe fakty astronomiczne (m.in. o gwiazdozbiorach, Drodze Mlecznej, Słońcu, Księżycu, poszczególnych planetach, przestrzeni kosmicznej) z informacjami o ich kulturowych konotacjach. Skąd się wzięły nazwy planet? Do czego nawiązują poszczególne gwiazdozbiory? Jakie dziedzictwo przeszłości odnajdziemy patrząc w niebo?

Starannie, przejrzyście i pięknie zilustrowany przewodnik to bilet wstępu na jeden z najbardziej niesamowitych seansów. I zachęta do spojrzenia na świat z szerszej perspektywy.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 7 NIEZWYKŁYCH PODARUNKÓW NA DZIEŃ DZIECKA

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.