Dalej niż niebo. Ty i wszechświat

Autor: Dara O Briain
Ilustrator: Dan Bramall
Tłumacz: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Wilga
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2019
Liczba stron: 304
ISBN: 978-83-280-6329-7

WIĘC CHCESZ SIĘ WYBRAĆ W KOSMOS? Co takiego? Zupełnie ci odbiło? Dlaczego?

Nie, no, naprawdę – to po prostu okropny, naprawdę OKROPNY pomysł. My, ludzie, jesteśmy DOSKONALE zaprojektowani do życia na Ziemi. Możemy na niej chodzić, oddychać, pić wodę, jeść warzywa, czytać książki i nie zamarznąć, nie smażyć się ani nie dać się zgnieść na miazgę po wyjściu na zewnątrz. Na Ziemi jest cudnie!

Ludzie od lat marzą o odkrywaniu najdalszych zakątków Kosmosu. Dara Ó Briain, popularny na Wyspach prezenter telewizyjny i komik, z dużym poczuciem humoru i swadą wprowadza dzieci w ten fascynujący świat.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Dara Ó Briain, popularny w Wielkiej Brytanii prezenter telewizyjny i komik, wprowadza młodego czytelnika w kosmiczną problematykę. A robi to, jak się pewnie domyślacie, w sposób lekki i zabawny, sięgając do z pozoru dziwnych porównań i absurdalnych twierdzeń – pierwsze z brzegu: “podróże kosmiczne zaliczają się do największych osiągnięć ludzkości (wyprzedzają pod tym względem spłukiwaną toaletę i keczup).”
W książce znajdziecie wiele naukowych faktów dotyczących wszechświata i ludzkich prób jego odkrywania począwszy od pierwszych prób z lat 50-tych XX w. Autor przytacza ciekawostki, które zawsze interesują dzieci (jak w statku kosmicznym korzysta się z toalety? jak długo załoga Apolla 11 musiała po wylądowaniu na ziemi pozostać w kwarantannie na wypadek, gdyby z Księżyca przywlekła jakieś zarazki? jakie warzywa można wyhodować w warunkach kosmicznych?)

Tym, którzy chcieliby dołączyć w przyszłości do zdobywców kosmosu autor radzi, żeby nauczyli się rosyjskiego, pływania oraz przetrwania w głuszy. Dodatkowo, aby zdobyli stopień naukowy z matematyki i innych nauk ścisłych oraz zdobyli umiejętność pilotowania samolotów odrzutowych. Nie wiecie, o co chodzi z tym rosyjskim i pływaniem? Ha, tego już musicie dowiedzieć się sami…

Dodam tylko, że wszystko to bogato okraszone nie ustępującymi w humorze tekstowi rysunkami w typie komiksu Dana Bramalla.

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dalej niż niebo. Ty i wszechświat”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.