Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy

Autor: Anna Dziewit-Meller
Ilustrator: Joanna Rusinek
Wydawnictwo: Znak
Miejsce i rok wydania: Kraków 2018
Liczba stron: 160
ISBN:  978-83-240-5058-1

Przedstawiamy numer specjalny naszego magazynu! Podróżujące damy, dziewuchy i dziewczyny łączą siły i dzielą się swoimi dokonaniami. Odkrywczynie i pionierki w końcu głośno opowiadają swoje historie. W tym numerze:
• korespondencja Nellie Bly – reporterki, która pobiła rekord „W 80 dni dookoła świata”
• wywiad z Marią Czaplicką – badaczką Syberii, dobrą znajomą tamtejszych szamanów
• porady dla podróżniczek od Junko Tabei – pierwszej zdobywczyni Mount Everest
• portret Sacagawei – tłumaczki i przewodniczki po Dzikim Zachodzie
• fotoreportaż o Walentynie Tierieszkowej – pierwszej kobiecie w kosmosie
…oraz relacje wielu innych kobiet, które przemierzyły świat wzdłuż i wszerz. Poznaj nasze autorki i tak jak one odkrywaj nowe lądy!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Autorka wydanej w zeszłym roku książki Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy, tym razem wyruszyła w świat. Na bohaterki swojej kolejnej publikacji wybrała bowiem podróżniczki. A właściwie pionierki – kobiety, które jako pierwsze dokonywały tego, co wcześniej uznawano za nierealne (zwłaszcza w wykonaniu kobiety). Dzięki Podróżom w spódnicy czytelnicy poznają między innymi: Junko Tabei, pierwszą zdobywczynię Mount Everestu, Walentynę Tierieszkową, pierwszą kosmonautkę, Felicity Aston, która jako pierwsza przeszła Antarktydę na nartach czy Krystynę Chojnowską-Liskiewicz – pierwszą kobietę, która samotnie opłynęła kulę ziemską.

Na uwagę i uznanie zasługują nie tylko opisane postacie, ale również sama kompozycja książki. Całość została pomyślana jako specjalny numer czasopisma. Znalazły się tu więc typowo prasowe działy: „wstępniak”, felieton, list do redakcji, powieść w odcinkach, porady, moda, wydarzenia, fotoreportaż, a nawet… horoskop. Każdy z tekstów zaskakuje zarówno treścią, jak i formą. Co więcej – każdy inspiruje i zachęca do działania.

Karolina Mucha

Fragment tekstu 7 niezwykłych podarunków na Dzień Dziecka

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.