Dobranocki na pogodę i niepogodę

Autorzy: Grażyna Bąkiewicz, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Zofia Beszczyńska, Joanna Fabicka, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Barbara Kosmowska, Maria Łastowiecka, Beata Ostrowicka, Zofia Stanecka, Małgorzata Strękowska-Zaremba, Agnieszka Tyszka
Ilustrator: Magdalena Kozieł-Nowak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 224
ISBN: 978-83-10-13264-2

Czy wiecie, kto kiedy zasypia? Czego brakuje Lulkowi do szczęścia? Kogo spotkała koza Fionka na rozgwieżdżonym niebie? Po co komu dwie pary grabek? Co to jest baba sowa? Jak znaleźć czarownicę? Czy da się przytulić kłopot? Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w dobranockowych historiach dla małych i dużych.
Poza tym przeczytacie w nich także o księżycowym ogórku, magicznej kołysance dla makowego dziecka, zaginionej walizce wuja Leona, cierpiącej na bezsenność Nocy czy Strachobździlu, który wszystkiego się bał.

Wspaniali polscy autorzy na pogodę i niepogodę, do poduszki, na dobranoc…

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Dwunastu autorów. Dwanaście opowieści. Dwanaście nieprawdopodobnych, zaskakujących światów. Co je łączy?

Zdecydowanie więcej niż tylko wspólna okładka. Choć tak różne, wszystkie prowadzą swych czytelników (a przede wszystkim małych słuchaczy) na pogranicze rzeczywistości i sennych fantazji. Trochę bawią, trochę intrygują, ale przede wszystkim – wyciszają i uspokajają. Zwłaszcza, że bohaterowie wielu opowieści czują się senni albo zmęczeni.

Długość historii (liczących od dziesięciu do dwudziestu stron), ich tematyka oraz klimat, kolorystyka ilustracji sprawiają, że książka spełnia swoje zadanie. Zwłaszcza, jeśli jest czytana w spokoju i skupieniu przez nie-spieszącego-się-już-nigdzie rodzica. Wtedy stanowi znakomity most pomiędzy pełnym wrażeń, marzeń, nowych doświadczeń dniem, a baśniową tajemniczością nocy.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 7 NIEZWYKŁYCH PODARUNKÓW NA DZIEŃ DZIECKA

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dobranocki na pogodę i niepogodę”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.