Dusia i Psinek-Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu

Autor: Justyna Bednarek
Ilustrator: Marta Kurczewska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
ISBN: 978-83-10-13320-5

“Dusia i Psinek-Świnek” to seria książek o dziewczynce, która poznaje świat wokół siebie razem z mamą, tatą, najlepszym przyjacielem Tomkiem, a przede wszystkim z Psinkiem-Świnkiem, który ma także własne tajemnice!
Magdalena Felicja, dla przyjaciół Dusia, wcale nie wie, czy chce iść do tego całego przedszkola. A jak wiadomo, na odwagę najlepiej robią pluszaki, więc mama szyje córeczce przytulankę. Świnkę w spodniach w kwiatki! Dusia z początku jest zdziwiona. Przecież mówiła mamie wyraźnie (no, może tylko trochę ziewaaaaając), że chce psiaka. Nie prosiaka! Lecz gdy tylko Psinek-Świnek pojawia się na świecie, już wiadomo, że on i Dusia będą nierozłączni.
W przedszkolu Dusia poznaje Monikę, która gryzie, Joasię, która boi się ubrudzić, i Tomka, który zamiast zabawki przyniósł ze sobą prawdziwy czerwony czajniczek! Taki czajniczek świetnie się nada na domek dla Psinka-Świnka, który przeżyje w środku swoje własne zwariowane przygody… Po namyśle Dusia dochodzi do wniosku, że chyba pójdzie JESZCZE RAZ do tego całego przedszkola…

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

  • Zobaczysz, będzie wspaniale! Poznasz nowe koleżanki, nauczysz się wierszyków i piosenek, będziesz miała miłą panią. Na pewno ci się spodoba!

Zdarzyło wam się słyszeć takie zapewnienia skierowane do przedszkolnego debiutanta? Albo przeglądać słodko-urocze książeczki na temat pierwszego dnia w przedszkolu? Z pewnością mogą one łagodzić dziecięcy stres (tę mieszaninę ekscytacji i lęku przed nieznanym) i sprawiać, że przedszkole jawi im się jako miejsce przyjazne i miłe. Tylko że tutaj pojawia się pewien dysonans. Bo niektóre dzieci – zwłaszcza te przebywające dotychczas przede wszystkim wśród dorosłych – mogą przeżyć ogromny szok, odkrywając, jak różne i dziwne bywają zachowania ich rówieśników. Jedni są cisi, niemal całkiem milczący, inni biegają bez celu, wciąż hałasują i rozrabiają, jeszcze inni bez przerwy się obrażają, mówią przykre rzeczy i robią kwaśne miny. A przecież obok nie ma mamy, która dotąd wciąż broniła i potrafiła wszystko wyjaśnić…

Rodzicom, pragnącym poruszać ze swoimi kilkulatkami także te trudniejsze tematy, polecam książkę Dusia i Psinek-Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu. Publikację nieoczywistą i nieprzewidywalną – trochę jak fakt, że ulubioną zabawką chłopca jest… czajnik (a że tak bywa – potwierdzam!!!).

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Od starożytnego Egiptu do… przedszkola. Wyjątkowe premiery

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dusia i Psinek-Świnek. Pierwszy dzień w przedszkolu”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.