Dusza książki

Autor: Alicja Grudzień
Ilustracje: Piotr Fąfrowicz
Wydawnictwo: Muchomor
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2021
Liczba stron: 28

Czy książka ma duszę? Zaskakująca, niecodzienna opowieść, która zaczyna się w lesie a kończy w Nowym Jorku. Opowiadanie 11 letniej autorki, laureatki konkursu na opowiadanie organizowanego przez Fundację Olgi Tokarczuk.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Twórczość pisarzy można porównać do sztafety.

Kreatywność, umiejętność tworzenia nowych światów albo opisywania bogactwa i niuansów zastanej rzeczywistości, inspirowanie innych do refleksji lub działania, wydobywanie nowych znaczeń – to dary, którymi dzielą się z czytelnikami kolejne pokolenia pisarzy.

Wspaniale, kiedy pałeczka w tej sztafecie przekazywana jest celowo i świadomie, czasem nawet ze słowami wsparcia i zachęty. Być może taki właśnie cel – pomoc w rozwijaniu skrzydeł kolejnemu pokoleniu – przyświecał Fundacji Olgi Tokarczuk, która wraz z Wrocławskim Domem Literatury zorganizowała konkurs dla młodych twórców. Laureatka konkursu, Alicja Grudzień, doczekała się publikacji swojego opowiadania w formie książki już w wieku jedenastu lat!

“Dusza książki” to historia drzewa (jodły pospolitej) spragnionego podziwu ludzi oraz opowieść o drodze do spełnienia tego marzenia. Drodze wcale niełatwej! Poprzez ścięcie, odkorowanie, przyjęcie formy owsianki i naleśnika… Wszystkie te trudne (i nieco bolesne) zabiegi prowadzą jednak duszę drzewa prostą drogą do określonego celu. A kiedy przejdzie całkowitą przemianę, zyska poniekąd drugie, całkiem nowe życie.

A jaka droga czeka autorkę książki? Prawdopodobnie jedno z marzeń Alicji już się spełniło. Czy jednak uda jej się dalej podążać tym szlakiem, by wzbogacić wiedzę, rozwinąć literackie umiejętności, stać się prawdziwą pisarką?

Jeśli takie jest jej pragnienie – trzymam kciuki!

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dusza książki”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.