Dziadkowie od A do Z

Autor i ilustrator: Raquel Diaz Reguera
Tłumacz: Karolina Jaszecka
Wydawnictwo: Debit
Miejsce i rok wydania: Katowice 2018
Liczba stron: 88
ISBN: 978-83-8057-134-1

Jacy są Wasi Dziadkowie? Czy któryś z nich jest Dziadkiem Usypiaczem? Dziadkiem Superbohaterem? A może Dziadkiem Dasz Radę? Odszukajcie swoich Dziadków wśród trzydziestu typów Dziadków przedstawionych w tej książce.

Są Dziadkowie, którzy mają kieszenie pełne całusków, landrynek i niesamowitych opowieści. Są Dziadkowie, którzy żeglują po bajkach jak po falach na grzbiecie wieloryba. Są i tacy, co wstają skoro świt, nim zadzwoni budzik, by prowadzić wnuki do szkoły w rytmie cza-czy. Prawie wszyscy Dziadkowie zapomnieli na jakiś czas o dziecku, które nosili w sobie, by na moment stać się odpowiedzialnymi ojcami. Wystarczy jednak, że w ich życiu pojawi się pierwszy wnuk, a w okamgnieniu wracają do krainy dzieciństwa.

Oto książka pełna ciepła i humoru, wprost stworzona do wspólnego czytania przez Dziadków i wnuki. Sprawi, że przypomnicie sobie wszystkie wspaniałe chwile, które spędziliście ze swoimi Dziadkami.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Wydane przy okazji styczniowych świąt Babci i Dziadka książki Raquel Diaz Reguera wcale nie muszą okazać się prezentem na jedną okazję. Stworzone z pomysłem i ogromną dawką poczucia humoru mogą inspirować, odstresowywać, a nawet pocieszać w różnych okolicznościach. Zgodnie z sugestią wydawcy, są to książki idealne do wspólnego czytania przez Babcie/ Dziadków i wnuki. A zawsze warto dokładać starań, by tego wspólnego czasu było jak najwięcej! W dodatku – kto wie? – może taki tandem stworzy razem kolejne dzieło – np. Wnuczęta od A do Z?

Z pewnością warto skorzysta przy tym z bogactwa pomysłów autorki, która sportretowała aż trzydzieści typów dziadków i niemal tyle samo sylwetek babć. Całość doprawiła zabawnymi zestawieniami, prezentując np. kapcie Dziadków, ich nocne szafki, babcine kieszeniedomowych pupilów babć czy najpopularniejsze powiedzonka.

Karolina Mucha

(Recenzja stanowi fragment tekstu Książkowe śnieżynki. Pierwsze premiery 2018 roku!)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Dziadkowie od A do Z”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.