Fakty i plotki o smokach

Autor: Nikola Kucharska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2020
Liczba stron: 28
ISBN: 978-83-10-13525-4

Najwybitniejsze dzieło architektury cukrowej to zamek zbudowany z kostek cukru – fakt czy plotka? Najwięcej złóż krotoskały, smoczego przysmaku, znajduje się blisko jądra Ziemi – fakt czy plotka? Smoki potrafią polizać swój łokieć – fakt czy plotka?
Ta niezwykła książka zawiera bardzo dużo faktów i jeszcze więcej plotek o smokach, ich zwyczajach i życiu. Dowiesz się z niej, kto wymyślił liczbę dyrdymalną, z kim smoki grają w bingo i czego uczą się w szkołach.
(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Przeglądając pierwszą stronę pomyślałam: oho, oto kolejna książka, która powstała, by sam autor mógł puścić wodze fantazji i dobrze się bawić.

Ale potem…

Podczas czytania trzeciej strony zaczęłam się śmiać, przy czwartej – śmiałam się na głos. Przy piątej przestało mi przeszkadzać, że na polu już tak czarno i buro, przy siódmej – zapomniałam, jak byłam zmęczona i senna. Lekturę kończyłam z szerokim uśmiechem na twarzy i ogromną werwą do działania.

Ale – hola, hola! Czy to nie jest książka dla dzieci? Kogo interesują subiektywne odczucia dorosłej recenzentki?

Hm… Są książki, w przypadku których określenie wieku odbiorców jest właściwie niemożliwe. Charakteryzując „typ czytelnika” trzeba by raczej napisać o jego wrażliwości, poczuciu humoru, fantazji. Więc dla kogo przeznaczone są „Fakty i plotki o smokach”? Dla tych, którzy cenią inteligentne żarty, niebanalne rozwiązania, uwielbiają być zaskakiwani i z największą przyjemnością przystają na grę wyobraźni proponowaną przez autorkę.

To kolejna książka Nikoli Kucharskiej (po „Zaginionej Wyspie”), która sprawia, że chylę czoła przed tą młodą artystką . I niecierpliwie czekam na kolejne niespodzianki!

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Fakty i plotki o smokach”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.