Figa na wakacjach

Autor: Barbara Wicher
Ilustrator: Zbigniew Dobosz
Wydawnictwo: Skrzat
Miejsce i rok wydania: Kraków 2015
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-7915-320-6

Figa nie lubi zostawać sama. Nie przepada też za panią Olgą, która pod dłuższą nieobecność domowników przychodzi się nią opiekować. Pomysłowa kotka próbuje zniechęcić ją do siebie. W różnych miejscach zostawia niezbyt ładnie pachnące niespodzianki albo znienacka skacze jej na plecy. Ale w tym roku będzie inaczej, bo awaryjna opiekunka… złamała nogę. Hura! Wakacje odwołane! Nikt nigdzie nie wyjedzie. Przecież Marta, Bartek i ich rodzice nie zostawią Figi na pastwę losu… Czy na pewno? Na jaki pomysł wpadną domownicy? Tego Figa się nie spodziewała!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Figa to zdecydowanie niepospolita osobowość. Ma swoje zdanie i ostentacyjnie je wyraża. Bez oporów używa do tego ostrych pazurków, a nawet broni… powiedzmy… biologicznej. Ale zdarzają się sytuacje, w któych domownicy – podstępem! – podejmują niezgodne z jej wolą decyzje. Czy Figa wówczas pokornieje? Jak radzi sobie z nową sytuacją? Czy miejska kotka, mocno związana ze swoim dotychczasowym królestwem (ograniczonym murami mieszkania), ma szansę odnaleźć się na wakacjach?

Znakomita książka zarówno dla początkujących czytelników, jak i do wspólnej, rodzinnej lektury. Napisana z humorem i… z pazurem!

Karolina Mucha

Fragment tekstu 7 książek o kotach.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Figa na wakacjach”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.