Konie. Suita na cztery kopyta

Autor: Jolanta Reisch-Klose
Wydawnictwo: Debit
Miejsce i rok wydania: Katowice 2018
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-8057-224-9

Konie są wyjątkowe. Wiedzą o tym bohaterowie tej książki, którzy pochodzą z różnych krajów, a nawet kontynentów, ale łączy ich jedno – kochają konie. Patrick z Irlandii spotkał Bumeranga w drodze ze szkoły do domu. Żeby uratować go przed niechybną śmiercią , zdobył wsparcie internautów z całego świata. Peggy Sue z Teksasu była jedyną osobą na farmie, któ ra nie bała się czarnego Ognia…

“Konie. Suita na cztery kopyta” to wzruszające, ciepłe i mądre opowiadania o przyjaźni zwierząt i dzieci. Przyjaźni, która uczy szacunku, przywiązania i zrozumienia.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Oto gratka dla miłośników koni – i to zarówno tych, którzy aktywnie uprawiają jeździectwo, jak i tych, którzy tylko o tym marzą. Konie. Suita na cztery kopyta to zbiór piętnastu opowiadań, z których każde prezentuje innego rumaka oraz jego nietypową historię.

Krótkie, trzystronicowe teksty pokazują, jak silna i piękna może być przyjaźń łącząca konie z ich opiekunami i jeźdźcami. Akcentują też inteligencję, wierność i oddanie czworonożnych przyjaciół. Poszczególne historie wzmacniają też w młodych czytelnikach zdolność empatii, a ponieważ kończą się dobrze – z łatwością mogą sprawdzić się jako wieczorna lektura czy wyciszacz emocji.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Najrozmaitsze. Premiery lutowe.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Konie. Suita na cztery kopyta”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.