Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj

Autor i Ilustrator: Agnieszka Antoniewicz
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2016
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-10-12978-9

W Stubarwnym Zamczysku mieszka dziewięć księżniczek. Bella przepada za historiami o miłości, Zorella i Julla uwielbiają biegać po lesie, Fiorella kocha kwiaty i robienie psikusów, Mella jest zawsze w ruchu, Ulla nie lubi sukienek, Jagódka zaś, choć najmniejsza, to wielki łakomczuch. Ulubioną rozrywką Nelli jest rysowanie, a Stelli – czytanie.
Siostry zapraszają do kolorowania, rysowania i zgadywania.

Wspaniała rozrywka dla małych i dużych księżniczek, które uwielbiają twórcze zabawy!

z materiałów wydawnictwa

Opis

Wśród księżniczek

Mimo wywalczonego równouprawnienia, współczesnych zdobyczy cywilizacyjnych i kulturowych, dziewczynkom nie „mija”. Wciąż chcą być księżniczkami!

Oczywiście nie dotyczy to wszystkich małych kobietek. Ale wystarczy wybrać się na przedszkolny bal, by zobaczyć, jak wiele z nich nadal marzy o tym, by nosić eleganckie suknie i diadem czy koronę. Chcą być piękne i podziwiane!

To właśnie dla tych małych dam Agnieszka Antoniewicz przygotowała blok Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj. Obdarowane nim dziewczynki zostaną zaproszone do zamku tytułowych księżniczek. A dzień spędzony z dziewięcioma królewskimi córkami obfituje w przygody. Dość wspomnieć o lekcji haftu (lub ukrywaniu się przed nią w pełnej pająków pracowni maga Anzelma), zamianie giermka w żabę (i próbach odczarowania nieszczęśnika), odwiedzinach zaprzyjaźnionych księżniczek, zabawach w domku na drzewie i na strychu, locie na zaczarowanym dywanie, balu, dziwnym kamieniu-niespodziance…. Bez dwóch zdań: takiej wizyty w zamku dziewczynki prędko nie zapomną! Nawet, jeśli odbywają ją tylko za pomocą kartki i kredek…

Co ważne, księżniczki Agnieszki Antoniewicz nie zajmują się wyłącznie dobieraniem kreacji czy planowaniem zamążpójścia. Wręcz przeciwnie – uwielbiają się bawić, są radosne i pełne pasji. W dodatku, choć łatwo dostrzec pomiędzy nimi siostrzane podobieństwo, tak naprawdę każda z nich jest inna. Różnią je nie tylko wzrost, noszone fryzury czy ulubione suknie, ale przede wszystkim temperamenty i zainteresowania. I tak na przykład Nella lubi rysować, Zorella przepada za zwierzętami, a Fiorellę pasjonują kwiaty. Mella pięknie tańczy, Jagódka wciąż szuka smakołyków, a Bella czyta historie o miłości. Dzięki takiej różnorodności chyba każda mała ilustratorka znajdzie tu swoją ulubienicę.

Trzeba jednak zaznaczyć, że wykonanie wszystkich zadań – a przede wszystkim pokolorowanie pełnych szczegółów ilustracji – wymaga sporego nakładu czasu, a mozolne poszukiwanie zagubionych koron (pośród liści drzew, na plaży, w sypialni) czy wybieranie najkrótszej (a nie jedynej) drogi przez labirynt, bywa zniechęcające. Ale dzięki temu wypełnianie bloku stanowi jeszcze cenniejszą lekcję dla małych dam – uczy je wytrwałości. A pracowitość, troska o innych (np. małe, zagubione smoki), spostrzegawczość, radość i zapał do działania to cechy, które z pewnością dodają blasku każdej księżniczce. Warto je więc rozwijać.

Krótko mówiąc, Księżniczki to kolejny twórczy blok rysunkowy. Dostarczający znakomitej zabawy, rozwijający kreatywność i wyobraźnię, a w dodatku ćwiczący spostrzegawczość, umiejętność wnioskowania i logicznego myślenia. Ale ten blok ma pewną przewagę nad innymi. Opowiada o księżniczkach!

I to księżniczkach, które nie tylko pięknie wyglądają…

 

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Księżniczki. Rysuj, zgaduj, koloruj”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.