Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!

Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustrator:  Ewa Poklewska-Koziełło
Wydawnictwo: Literatura
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2015
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-7672-411-9

Pierwsza wizyta w szpitalu to prawdziwa przygoda. W każdej chwili ciekawość miesza się z obawami. (…) Tak naprawdę, nie ma się czego bać. Dyrektor, ordynator, lekarz czy pielęgniarka, a więc personel szpitala, robią wszystko, aby dzieci były najważniejsze, wyzdrowiały i wróciły do domu. Przypomina im o tymKarta Praw Dziecka Pacjenta, opracowana wspólnie przez Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Pacjenta.

Czym jest Karta Praw Dziecka Pacjenta? Jesteśmy pewni, że najlepiej wytłumaczą to Kuba i Buba – bohaterowie książki, którą oddajemy w Wasze ręce. Bliźniaki, w przystępny sposób, wyjaśnią, dlaczego warto słuchać wskazówek lekarza, do kogo zwrócić się o pomoc, kiedy ktoś bliski zachoruje, czym jest tajemnica lekarska, a także co można i czego nie można robić w szpitalu.

Kuba i Buba zdradzą Wam również najpilniej strzeżone sekrety szpitala, do którego trafili. Wspólnie przeżyjecie przygodę pełną zwrotów akcji i śmiechu. Jesteśmy przekonani, że dzięki tej historii doskonale zrozumiecie, czym są prawa małego pacjenta.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Kto zna Kubę i Bubę ten wie – z nimi nigdy nie jest nudno. Nawet w szpitalu. (Można pokusić się o stwierdzenie, że im więcej zakazów i ograniczeń, tym pomysłowość upiornych bliźniaków rośnie).
Napisana na specjalne zamówienie książka w sposób ciekawy i przystępny dla dzieci przedstawia Kartę Praw Dziecka – Pacjenta. Czy dziecko może zostać w szpitalu w towarzystwie opiekuna? Czy lekarz powinien informować o przebiegu leczenia? Kto ma prawo wglądu do przeprowadzanych badań? Każda z powyższych kwestii (oraz pozostałe 10) omówiona jest za pomocą ciekawej, często nieoczywistej i absolutnie niebanalnej historyjki, dzięki czemu małemu czytelnikowi łatwiej będzie zapamiętać wszystkie punkty opracowane wspólnie przez Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Pacjenta. Dzięki znajomości tych tez dzieci z pewnością nie tylko lepiej zniosą pobyt w szpitalu czy innej placówce medycznej, ale i w przyszłości będą bardziej świadomymi pacjentami.
Książka może pomóc także rodzicom w egzekwowaniu praw małego pacjenta. Często sami zagubieni w medycznej machinie, zmartwieni stanem zdrowia dziecka, boją się upomnieć o to, co mu się należy. A przecież wszystkim zależy na tym, by jak najszybciej wróciło do zdrowia.

(recenzja stanowi fragment tekstu SZPITAL – NIE TAKI STRASZNY, JAK GO MALUJĄ)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka-pacjenta niemal wszystko!”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.