Kubek z jednym uchem

Autor: ks. Jan Twardowski
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Miejsce i rok wydania: Poznań 2011
Liczba stron: 144
ISBN: 978-83-7516-390-2

Opis

Na świat patrząc z miłością

Dlaczego kubek ma jedno ucho? Czemu mamy nie mają skrzydeł? Jakiego koloru są święta? Czym się różni święty Mikołaj od świętego Jana Chrzciciela? Co to właściwie jest Nowy Rok (ciągle się o nim mówi, a chyba nikt go jeszcze nie spotkał)? Czy lato może zacząć się w listopadzie? Dziecięcy sposób postrzegania rzeczywistości nieodmiennie bywa zaskakujący. Zwłaszcza, jeśli powyższe pytania stawia „dziecko” niemal dziewięćdziesięcioletnie. Bywa, że takich zagadek nie traktujemy poważnie. A przecież naprawdę warto podjąć próbę odnalezienia na nie odpowiedzi!

Od pewnego czasu Wydawnictwo Świętego Wojciecha wydaje i wznawia kolejne publikacje zmarłego przed pięciu laty ks. Jana Twardowskiego. Niedawno ukazała się pięknie wydana książeczka dla najmłodszych czytelników – Kubek z jednym uchem. Zawiera ona fragmenty homilii dla dzieci oraz kilka wierszy i opowiadań z innych dzieł Księdza Jana. Pełno w nich okruchów codzienności – jest i kubek z wodą, i biedronka, babcia, mama, pojawia się też skarbonka – ale niemal równie liczne są nawiązania do fragmentów Pisma Świętego, odwołujących się do rzeczywistości, w której funkcjonują najmłodsi. We wszystkich tekstach (wypełnionych, jak kubek wodą, po brzegi ciepłem, radością życia i poczuciem humoru) widać wyraźnie miłość i szacunek, jakimi ks. Twardowski darzył wszystkich ludzi. Równocześnie jednak autor Kubka… absolutnie nie bał się stawiania wymagań – dla niego dzieci to nie słodkie niewiniątka, lecz istoty w pełni rozumne, które mogą dobrze lub źle postępować i do dobrego trzeba je nakłaniać, w dobrym umacniać.

Kubek z jednym uchem to piękna książka, po którą warto sięgnąć w każdym wieku. Dlaczego? By patrzeć na świat uważniej, cierpliwiej. By dostrzegać więcej.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kubek z jednym uchem”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.