Misja Xibalba

Autor: Ewa Karwan-Jastrzębska
Ilustrator: Dorota Kobiela
Wydawnictwo:  Akapit Press
Miejsce i rok wydania: Łódź 2018
Liczba stron: 317
ISBN: 978-83-66106-08-6

Sięgnij po kontynuację “Misji Feniks”!

Katastroficzna przepowiednia Majów.
Tajemniczy manuskrypt i obdarzony niezwykłą mocą legendarny posąg.
Bezwzględna walka o władzę nad światem.

Rok 2018 zgodnie z na nowo odczytaną przepowiednią Majów ma być końcem naszego świata. W atmosferze niepokoju mieszkańcy Ziemi odczytują tajemnicze znaki dowodzące, że kres jest bliski. Legendarny Piąty Kodeks Majów odnaleziony w antykwariacie opowiada o bliźniakach z Popol Vuh walczących z demonem Vucubem Caquixem i o misji tajemniczej pary rodzeństwa, które może zmienić bieg wydarzeń. Historia zatacza krąg. Podejrzana korporacja, tatuażyści, złoto Majów, nieuczciwy bank, szalony wizjoner, demon – z tym wszystkim bliźniaki zmierzą się w Meksyku. Czy Julka i Julek udźwigną ciężar majańskiej legendy? A może wkroczą na zawsze do Xibalby – krainy ciemności, a nasza planeta przestanie istnieć?

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

My, wychowani na książkach przygodowych, które wciągały tak bardzo, że niejednokrotnie trzeba było kończyć lekturę pod kołdrą z latarką (gdy rodzice kazali zgasić światło) zastanawiamy się, czy współczesne dzieci, przyzwyczajone do gier komputerowych, znajdą ten rodzaj pozytywnego pobudzenia w lekturze. I chyba nie jest tak najgorzej, a jeśli macie wątpliwości, podsuńcie czytelnikowi 14+ tę książkę. To kontynuacja „Misji Feniks”, ale tym razem Julek i Julka udają się do Meksyku. Zgodnie z przepowiednią Majów 21 grudnia 2018 ma nastąpić koniec świata (lub też jego odrodzenie się w nowym wymiarze). Legendarny Piąty Kodeks Majów odnaleziony w antykwariacie opowiada o misji bliźniaków – walce z demonem Vucubem Caquixem i zmianie biegu wydarzeń. Czy bohaterom uda się odnaleźć zaginiony święty posąg Quetzala? Jak w poprzedniej części mamy tutaj złych, chciwych przestępców, którzy nie zawahają się przed niczym w drodze po swoje cele (a są nimi – jak zawsze – władza i pieniądze) i oczywiście krąg dobrych – pomagających bohaterom oraz tych pośrodku, którzy pogubili się, ale mają jeszcze szansę na poprawę. Pojawia się także znany z części pierwszej Antykwariusz. Akcja trzyma w napięciu aż do ostatniej strony.
Dodatkowym walorem są opisy elementów historii i kultury Majów, a także egzotycznego – dla nas – otoczenia, w jakim rozgrywa się fabuła.

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Misja Xibalba”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może spodoba się również…