Moje szczęśliwe życie

Autor: Rose Lagercrantz
Ilustrator: Eva Eriksson
Tłumacz: Marta Dybula
Wydawnictwo: Zakamarki
Miejsce i rok wydania: Poznań 2012
Liczba stron: 140
ISBN: 978-83-7776-014-7

Dunia nie może zasnąć. Tata każe jej liczyć owce, ale Dunia woli policzyć wszystkie te razy, kiedy była szczęśliwa. A do liczenia ma dużo, bo od kiedy poszła do pierwszej klasy, wydarzyło się tyle dobrych rzeczy. Przede wszystkim poznała swoją przyjaciółkę Fridę! Ale choć Dunia jest chyba najszczęśliwszą osobą na świecie, to przecież i ona bywa czasem smutna. Jak wtedy, kiedy…

Pogodna opowieść o szkole i przyjaźni z perspektywy pierwszoklasistki – w sam raz dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.

z materiałów wydawnictwa

Opinie

  1. Renia

    “Moje szczęśliwe życie” książka, w której zakochali się uczniowie, ze względu na treść i grafikę. Książka, której nie czyta się, ją się połyka, pochłania. Wypożyczona, ale przeczytana już na przerwie, jeśli otworzysz pierwszą stronę i zaczniesz czytać, już nie można przestać. Książka do wspólnego czytania, uczniów i nauczycieli, dzieci z rodzicami, dziadkami.

  2. Renia

    Najlepszą recenzją będą słowa uczennicy klasy VI, na moje pytanie, co sądzi o książce, odpowiedziała: “tak bardzo mi się podobała, że przeczytałam trzy razy”.
    “Moje szczęśliwe życie” – książka, do której się wraca, którą można czytać kilka razy, odkrywając na nowo. Prosta, a jakże wartościowa. Dlaczego?Ponieważ ukazana oczami dziecka, tak bardzo bliska jego widzeniu świata.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.