Nibybór. Zwierzęta wśród drapaczy chmur

Autor: Agnieszka Frączek
Ilustrator: Daniel Włodarski
Wydawnictwo: Literatura
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2020
Liczba stron: 48
ISBN:   978-83-7672-887-2

Co niesamowitego może spotkać psiaka na spacerze? Czy łosie lubią zgiełk miasta? I do czego tak naprawdę służą wiewiórkom orzechy – do jedzenia czy grania w piłkę? Cykl przyjaznych wierszy opisuje jak wygląda codzienne życie zwierząt w miejskiej dżungli. Jakie przygody czekają na nie w parkach, na strychach kamienic i na przejściu dla pieszych? Czy bez problemu odnajdują się pomiędzy szklanymi drapaczami chmur?

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Czy trzeba wybrać się na wieś lub zostać leśnym tropicielem, by móc bliżej poznawać zwyczaje zwierząt? A skąd! Wystarczy uważnie rozejrzeć się wokół. I posłuchać! Kto głośno wybzykuje swoje pretensje? Kto kocią bandą wskakuje na żyrandol? O czym dyskutują sroki? Czemu szczury nie budzą zachwytu, a wrona w drzewa zieleni (…)/ się ze złości jak szampon pieni? I kto tak naprawdę mieszka pod miastem?

Chociaż każdy z wierszy stanowi odrębny utwór, równocześnie sporo jest między nimi wzajemnych powiązań, dzięki czemu zarówno tekstowo, jak i ilustracyjnie, wszystkie tworzą pewną całość. Jak gdybyśmy wszystkie opisane zwierzaki podglądali w czasie jednego spaceru. Po tej lekturze chyba inaczej spojrzymy na nasze nibybory.

Karolina Mucha

Fragment wpisu Kocią bandą na żyrandol!

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Nibybór. Zwierzęta wśród drapaczy chmur”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.