Niepokorna Nika

Autor/Ilustrator: Terri Libenson
Tłumacz: Anna Dobroń
Wydawnictwo: Akapit Press
Miejsce i rok wydania: Łódź 2018
Liczba stron: 224
ISBN: 978-83-65345-60-8

Pamiętacie nieśmiałą Emmie, która czuła się w szkole niewidzialna?

Teraz czas na Nikę i Bri, które także dzielnie walczą ze swoimi kompleksami!

Jaka jest największa zaleta Niki? Ma ogromne poczucie humoru i uwielbia odgrywać zabawne scenki. Skecze to jej żywioł! A jej największa wada? Za nic nie może się skoncentrować na sumiennym odrabianiu lekcji… Tymczasem Bri to typ prymuski, która skrycie marzy, żeby koledzy i koleżanki zobaczyli w niej coś więcej niż chodzącą encyklopedię. Losy dziewczyn nieoczekiwanie splatają się podczas szkolnego konkursu talentów. Ten dzień każda z nich zapamięta do końca życia!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

W książce przeplatają się dwie historie – Niki i Brianny. Ta Niki jest podana w formie tekstu gęsto przetykanego rysunkami, Brianny – w postaci komiksu.
Nika jest marzycielką i ma bardzo wybujałą wyobraźnię, a tego dnia myśli tylko o wieczornym szkolnym przedstawieniu.
Brianna jest za to typem naukowca i pod namową mamy zgadza się zastąpić podczas występu chorą aktorkę, choć bardzo nie lubi ( i nie potrafi) występować publicznie.
Książka zaczyna się od wypowiedzi Brianny na temat etykietek – i to jest znaczącym motywem przewijającym się przez dalszą treść. Obie główne bohaterki borykają się z własnym wizerunkiem, jaki mają wśród przyjaciół czy członków rodziny, ale same też dopiero odkrywają, że warto dociekać jakie inni ludzie mają motywacje do pewnego typu zachowania. Równie ważna jest kwestia, że każdy z nas ma prawo do swojej odmienności, nawet jeśli byłoby to niezgodne z tym, czego od nas oczekują np. członkowie rodziny.
Ta pełna humoru historia prowadzi do naprawdę zaskakującego zakończenia (którego oczywiście nie mogę zdradzić).

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Niepokorna Nika”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.