Od złości do radości. Jak rozpoznawać i okazywać uczucia

Autor: Holde Kreul
Ilustrator: Dagmara Geisler
Tłumacz: Magdalena Jałowiec
Wydawnictwo: Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Liczba stron: 36
ISBN: 978-83-7971-884-9

Poznanie własnych uczuć i radzenie sobie z nimi to wielka sztuka, której uczymy się przez całe życie, ale zacząć powinniśmy już w dzieciństwie. Nie ma dobrych i złych emocji, ale mały człowiek musi wiedzieć, że nie w każdej sytuacji może skakać z radości i śmiać się do rozpuku, podobnie jak nie może pozwolić sobie na niegrzeczne zachowanie czy brzydkie słowa, tylko dlatego że akurat ma zły nastrój.

Ta książka pomaga dzieciom nazwać ich uczucia i kontrolować je w sposób adekwatny do miejsca i czasu. Na jej kartach opowiadają o swoich emocjach sympatyczne przedszkolaki, zupełnie takie jak nasze pociechy…

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Cieszy nas dziecięca radość. Jest taka szczera, spontaniczna, piękna!

A złość?

Kiedy się pojawia, zaczynamy oczekiwać „dojrzałości emocjonalnej”. Czyli? Opanowania. Spokoju. Nie lubimy sprzeciwu, gdzieś z tyłu głowy kołacze się wpajane od maleńkości przekonanie, że dzieci powinny słuchać rodziców i już. Nie dyskutować, nie pyskować, nie krzyczeć… Na ile i jak pozwalamy im wyrażać uczucia? Warto podyskutować o granicach tego co (nie)dopuszczalne. Dlatego kolejną część serii JA i moje emocje polecam do wspólnej lektury i dyskusji. To zdecydowanie publikacja rodzinna. Motywująca do przemyśleń. I zmian.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Dwie garści mikołajowych inspiracji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Od złości do radości. Jak rozpoznawać i okazywać uczucia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.