Papiernik

Autor i ilustrator: Roch Urbaniak
Wydawnictwo: Tadam
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-949890-1-9

Papiernik. Kim jest? Czym się zajmuje? Nie macie pojęcia, jak ważne są te pytania. Bo jak myślicie, skąd się biorą opowieści? Same do nas przychodzą? Albo do tych, którzy przekazują je innym w książkach i przy ogniskach? Myślicie, że nagle pojawiają się ni stąd, ni zowąd i pozwalają się oswoić? A skąd! Opowieści są sprytne i nie tak łatwo je złapać. A co dopiero nakłonić do tego, żeby pozwoliły się opowiedzieć. A żeby złapać opowieść, której jeszcze nikt nigdy nie słyszał – o! moi drodzy – do tego potrzeba fachowca. Do tego potrzeba Papiernika. W książce, którą trzymacie w rękach, będziecie mieli okazję go poznać. Dowiedzieć się, na czym polega jego trudna sztuka, i zobaczyć kilka z jego najpilniej strzeżonych skarbów. Historie, które jeszcze nigdy nie zostały opowiedziane!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Wystarczy jeden rzut oka na okładkę i już wiadomo: to nie jest zwyczajna książka. Przemierzające przestworza domy, unoszone przez złote jaskółki, to przecież zupełnie niecodzienny widok! W dodatku sposób, w jaki zostały namalowane, również wydaje się charakterystyczny, wręcz niepowtarzalny.

Czy można oceniać książkę po okładce? Podobno nie… Ale w tym wypadku pierwsze wrażenie utrzymuje się aż do ostatniej strony. Papiernik to niezwykła, wciągająca, zupełnie fantastyczna opowieść. A właściwie zbiór opowieści, które tytułowy Papiernik wyselekcjonował spośród historii, jakich dostarczyły mu jego papierowe ptaki.

Roch Urbaniak – młody, debiutujący w formie nie-komiksowej autor, absolwent Akademii Sztuk Pięknych, malarz z Krakowa – zaprezentował czytelnikom czternaście niepowtarzalnych baśni. Baśni zaskakujących i fascynujących. Baśni, w których wszystko jest możliwe. I w których przenikają się motywy zaczerpnięte z mitologii i legend różnych kultur (choć pewne zastrzeżenie budzą oczywiście wikingowie noszący rzekomo hełmy z rogami oraz cyklop posiadający czerwone ślepia).

A wreszcie: baśni przepięknie zilustrowanych. Bo każda zamieszczona w książce reprodukcja to opowieść sama w sobie – zaproszenie do świata tajemnic, magii i… własnej wyobraźni.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu PRZEBIŚNIEGI. NIEZWYKŁE PREMIERY MARCOWE

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Papiernik”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.