Paweł Beręsewicz

urodził się w 1970 r. w Warszawie. Jest autorem powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, a także tłumaczem i anglistą. Debiutował w 2004 r. w krakowskim wydawnictwie Skrzat. Otrzymał m.in. nagrodę “Guliwer w krainie olbrzymów” za książkę Co tam u Ciumków? (2005) oraz Nagrodę Literacką w Konkursie im. Kornela Makuszyńskiego – za Ciumkowe historie w tym jedną smutną (2006) oraz Tajemnice człowieka z blizną (2011). Dwukrotnie został również laureatem Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren za książki: Noskawery (2013) oraz A niech to czykolada (2017). Wiele spośród jego publikacji uzyskało nominację do tytułu Książki Roku w Konkursie Polskiej Sekcji IBBY.

Bloghttp://www.pawelberesewicz.art.pl/

Fanpagehttps://www.facebook.com/PawelBeresewicz/

Kontakt: mpberesewicz@wp.pl

Opis

Jedna z pierwszych samodzielnie przeczytanych przeze mnie książek to… Nie mam zielonego pojęcia. Moja mama bardzo długo czytała nam na dobranoc i książki przeczytane samodzielnie zlały mi się w pamięci z tymi, których słuchałem.

Gdybym mógł podróżować w czasie, wybrałbym się… Jeżeli w ogóle, to w przeszłość, a nie w przyszłość. Zawsze przyjemniej jest wiedzieć coś, czego nie wie nikt inny, niż nie wiedzieć czegoś, co dla wszystkich innych jest oczywiste.

Gdyby pewnego dnia literaccy bohaterowie ożyli, najchętniej spotkałbym… Holdena Caulfielda z „Buszującego w zbożu”. Ciekaw jestem, czy jego młodzieńczy bunt przetrwał dorastanie.

Gdybym nie tworzył książek dla dzieci, pewnie nadal uczyłbym angielskiego.

W życiu ważne jest to, żeby dzięki nam komuś było lepiej na świecie.

Chciałbym zmienić kilka rzeczy w sobie. Gdyby każdy skupił się na tym, co jest w nim do poprawy, wszyscy mielibyśmy mniej problemów.

Nie znoszę patosu, pozerstwa i wymądrzania się.

Inspiruje mnie wielka przygoda dorastania.

 

Książki Pawła Beręsewicza dostępne w Bibliotece Inspiracji:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Paweł Beręsewicz”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.