Marta Galewska-Kustra

Dr n. hum. logopeda i pedagog dziecięcy, pedagog twórczości. Wciąż krąży między Łodzią i Warszawą. W Łodzi prowadzi gabinet logopedyczny dla dzieci, w Warszawie jest adiunktem w Zakładzie Psychopedagogiki Kreatywności Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Jako logopeda specjalizuje się w terapii opóźnionego rozwoju mowy i zaburzeń artykulacji u dzieci. W pracy terapeutycznej nieustannie próbuje łączyć terapię mowy z rozwojem kreatywności dziecka.  Jako pedagog kreatywności zajmuje się rozwijaniem zdolności twórczych dzieci i młodzieży, badaniem szkoły jako środowiska rozwoju twórczego potencjału, kreatywności uczniów. Jest autorką publikacji naukowych dotyczących rozwijania zdolności twórczych dzieci i młodzieży, w tym książki “Szkoła wspierająca twórczość uczniów. Teoria i przykład praktyki”, członkinią Polskiego Towarzystwa Logopedycznego i Polskiego Stowarzyszenia Kreatywności. Prowadzi szkolenia dla wszystkich pedagogów, nauczycieli i rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej o wspieraniu rozwoju dziecka. Każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie książek z bestsellerowej serii “Uczę się mówić, wymawiać, opowiadać”. Jest autorką znanych rzeszom dzieci i rodziców przygód Pucia i muchy Fefe.

Strona internetowa:  www.logopediadladzieci.com.pl

Fanpage: https://www.facebook.com/marta.galewskakustra/

Opis

Jedna z pierwszych samodzielnie przeczytanych przeze mnie książek to… z tych zapamiętanych, to „Jak Bettina wracała ze szkoły” Elizabeth Shaw. Opowiada o dziewczynce, która bardzo stara się wracać ze szkoły na czas, ale zawsze po drodze coś ją tak ciekawi i dziwi, że spóźnienie na obiad i bura od mamy murowane.

Gdybym mogła podróżować w czasie, wybrałabym się na pewno nie do przyszłości! Ale chętnie do międzywojennego Zakopanego, i do lat 90’, które miło wspominam. Wybrałabym się też jeszcze raz na grzyby z moją babcią.

Gdyby pewnego dnia literaccy bohaterowie ożyli, najchętniej spotkałabym się z…  z książek dziecięcych – z Markiem Piegusem, bohaterem książki „Niewiarygodne przygody Marka Piegusa” Edmunda Niziurskiego. Może udałoby mi się pocieszyć trochę Marka, któremu wciąż przydarzały się niechciane przygody? Może pomogłabym mu w rozbijaniu szajki Alberta Flasza?

Gdybym nie tworzyła książek dla dzieci, byłabym mniej szczęśliwa, to na pewno. A robiłabym wszystko to, co robię prócz pisania książek: pracowałabym z dziećmi jako logopeda i ze studentami, jako wykładowca.

W życiu ważne jest lubić siebie i wierzyć w siebie, dużo się śmiać, także z siebie. Robić coś, co przynosi zwykłą, codzienną satysfakcję. Kochać kogoś i czuć się kochanym.

Chciałabym zmienić… dość klasycznie: niesprawiedliwość i zło, które dzieją się na świecie. I kilka swoich wad (to już bardziej możliwe).

Nie znoszę stereotypowych przekonań, nietolerancji, zaściankowości.

Inspiruje mnie wszystko co śmieszne, podróże i ludzie z poczuciem humoru.

Moi mistrzowie to… nie mam autorytetów, którym wierzę ślepo. Ale są osoby, które podziwiam, za talent, inteligencję, wyobraźnię, życiową energię, poczucie humoru lub odwagę. Należą do nich na pewno wybitni artyści i komicy, jak Larry David i Mel Brooks.

Najlepiej odpoczywam kiedy jeżdżę samochodem z włączoną ulubioną muzyką, kiedy oglądam dobre komedie i występy ulubionych komików. I w Hiszpanii, w największym upale, najchętniej pijąc z mężem kawę w jakimś podrzędnym, plażowym barze.

 

Książki Autorki dostępne w Bibliotece Inspiracji:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Marta Galewska-Kustra”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.