Tomasz Stochmal

Pasjonat, obrońca i opiekun zabytków oraz miłośnik podróży po Polsce; prywatnie szczęśliwy mąż oraz ojciec młodego podróżnika, zarażonego pasjami taty; autor książek dla dzieci: „Mataszkowie i tajemnice Helu”, „Mataszkowie i skarby Torunia”, „Mataszkowie i mazurska przygoda” oraz “Mataszkowie i gdańska zagadka”, a także przewodników: „Zapomniane miejsca. Kujawsko-Pomorskie” i „Zapomniane linie kolejowe kujawsko-pomorskiego”; popularyzator idei zwiedzania i poznawania Polski przez dzieci (www.mataszkowie.pl); na blogu  próbuje ocalić od zapomnienia polskie zabytki; prowadzi także blog o Toruniu, przydrożnych kapliczkach i latarniach morskich (www.stotom.wordpress.com).

(źródło: https://mataszkowie.wixsite.com/mataszkowie/autor)

Kontakt:  tomasz.stochmal@me.com, ewentualnie: puh.stotom@gmail.com.

Strona internetowa: mataszkowie.pl

Fanpage: https://www.facebook.com/Mataszkowie/

Opis

Jedna z pierwszych samodzielnie przeczytanych przeze mnie książek to „Porwanie Baltazara Gąbki”. I do dziś to jedna z najważniejszych dla mnie książek.

Gdybym mógł podróżować w czasie, wybrałbym się do przełomu XIX i XX wieku, by przejechać pociągiem po nieistniejących i nieczynnych już liniach kolejowych oraz by zobaczyć, jak powstawały latarnie morskie. Jednym słowem, wybrałbym się do świata ze starych pocztówek.

Gdyby pewnego dnia literaccy bohaterowie ożyli, najchętniej spotkałbym Smoka Wawelskiego i jego przyjaciół oraz Muminki i chętnie wziąłbym udział w poszukiwaniach skarbów i tajemnic razem z Panem Samochodzikiem.

Gdybym nie tworzył książek dla dzieci, byłbym maszyną w trybiku codzienności. Pisanie książek przenosi mnie w inny świat.

W życiu ważne są rodzina, miłość, szczerość, spontaniczność, pasja – wszystko to razem.

Chciałbym zmienić ludzi, by byli dla siebie życzliwi. Czasem zwykły uśmiech wystarczy, by świat był bardziej przyjazny.

Nie znoszę piratów drogowych, cwaniaków, chamstwa i ludzi, którzy krzywdzą innych.

Inspiruje mnie Polska, jej wielowymiarowa historia, która pozostawiła po sobie mnóstwo niesamowitych miejsc, budynków.

Mój mistrz to… Mistrz – duchowy jest jeden A poza tym ci, którzy pokazują swoim życiem, jak żyć dobrze, jak być człowiekiem dobrym dla innych i jak korzystać z talentów.

Najlepiej odpoczywamto zależy od sytuacji, ale najczęściej podróżując z rodziną, czytając książkę czy słuchając muzyki. A wymarzony urlop spędziłbym tam, gdzie Mataszkowie przeżywają swoje przygody – na Półwyspie Helskim, w Gdańsku, czy na Mazurach i pewnie w jeszcze wielu innych miejscach, które czekają na odkrycie. No i na wymarzonym urlopie chciałbym zobaczyć wszystkie latarnie morskie świata 😉

 

Książki Autora dostępne w Bibliotece Inspiracji:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Tomasz Stochmal”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.