Pucio i ćwiczenia z mówienia. Czyli nowe słowa i zdania

Autor: Marta Galewska-Kustra
Ilustrator: Joanna Kłos
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-10-13334-2

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczownika i czasownika).
Zabawa z tą książką jest wsparciem dla rozwoju tych właśnie umiejętności językowych.
Celowo prosta w formie i wzbogacona pięknymi ilustracjami seria wydawnicza w naturalny sposób wspomaga rozwój mowy dziecka.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Pucio. Cieszący się ogromną popularnością i niecierpliwie wyczekiwany – zwłaszcza tam, gdzie wszyscy domownicy wcześniejsze tomy znają już na pamięć.

Już po raz trzeci Marta Galewska-Kustra zaprasza małych czytelników do nauki mówienia (a właściwie – doskonalenia się w tej sztuce). I znów jest to nauka, której pewnie sami nawet nie zauważą – zapatrzeni w przejrzyste ilustracje, zasłuchani w krótkie, choć już nie tylko proste zdania. Zwłaszcza, że tym razem do znanych już bohaterów, dołączają nowi: ciocia, wujek, kuzynka Maja oraz ich dwa psy. A opisane wydarzenia przybierają niemal dramatyczny obrót (ale spokojnie, nie wywołujący nocnych koszmarów). Ciekawa opowieść zaprezentowana w maksymalnie uproszczony sposób pomoże dwu- i trzylatkom rozwinąć umiejętność tworzenia zdań (coraz bardziej złożonych) oraz prawidłowego odmieniania wyrazów. Przede wszystkim jednak stworzy okazję do przyjemnego spędzenia wspólnego, rodzinnego czasu.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu PRZEBIŚNIEGI. NIEZWYKŁE PREMIERY MARCOWE

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pucio i ćwiczenia z mówienia. Czyli nowe słowa i zdania”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.