Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków

Autor: Joanna Krzyżanek
Ilustrator: Zenon Wiewiurka
Wydawnictwo: Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2018
Liczba stron: 96
ISBN: 9788379714438

W tej bardzo mądrej, a przy tym zabawnej książeczce Cecylka Knedelek opowiada gąsce Walerce oraz wszystkim przyszłym i obecnym przedszkolakom, jak zachowywać się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pierwszej pomocy. Pełne świetnego humoru historyjki poprzedzają zbiór najważniejszych wskazówek dla małych i dużych przedszkolaków, które będą przydawać się dzieciom jeszcze długo, długo po opuszczeniu przedszkola.
Co zrobić, gdy ktoś się skaleczy, oparzy czy zakrztusi? Jak można pomóc w nagłych wypadkach? Jaki numer telefonu wybrać, gdy stanie się coś złego? Tego dowiecie się z tej wesołej i kolorowej książeczki.
Dwie doskonale znane dzieciom bohaterki – Cecylka Knedelek i gąska Waleria – zapraszają do lektury i zapewniają mnóstwo dobrej zabawy!

z materiałów wydawnictwa

Opis

Przyjaciele Cecylki wiedzą – to książka naprawdę dłuuugo wyczekiwana. Ale w końcu jest! Już od wakacji można ją znaleźć na księgarskich i bibliotecznych półkach. I – co z pewnością potwierdzą wierni towarzysze Walerki – warto było czekać!

Podobnie jak wszystkie poprzednie spotkania z mieszkankami domu przy ulicy Naleśnikowej 5, tak i to jest nieoczywiste, zaskakujące, zabawne i pouczające. Tym razem najmłodsi otrzymują sporą dozę informacji o pierwszej pomocy. A wiecie, jak wiele mogą kilkuletni malcy? Joanna Krzyżanek (jak zawsze) traktuje ich z szacunkiem, należnym myślącym, coraz bardziej samodzielnym istotom. Oczywiście lektura cecylkowych porad przyda się nie tylko najmłodszym (nigdy dość przypominania, co zrobić w sytuacjach nagłych i stresujących – jak zachłyśnięcie, oparzenie, użądlenie, skaleczenie, omdlenie…) – warto po nią sięgnąć zarówno w gronie rodzinnym, jak i przedszkolnym. Zwłaszcza, że kolejne garstki porad poprzedzają wesołe opowiastki o niesfornej Walerce i (jej) Cecylce. A są to historyjki, które lotem błyskawicy trafiają do dziecięcej wyobraźni, pomagając zapamiętać, jak się zachować w przypadku wykrycia wszy, wysypki czy bólu brzucha.

PS Mój ulubiony rozdział to ten o „wyjątkowych lekarstwach” – gorąco polecam, zwłaszcza w sezonie chorobowym!

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 powodów, by jechać na Targi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pierwsza pomoc nie tylko dla przedszkolaków”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.