Przytul mnie na dobranoc

Tekst: Danielle McLean
Ilustracje: Denise Hughes
Wydawnictwo: Wilga
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2019
Liczba stron: 12
ISBN: 978-83-280-6578-9

ROZKŁADANKI to seria uroczych książek twardostronicowych. Każda zawiera zabawne i proste rymowanki oraz piękne ilustracje. To idealna lektura do wspólnego czytania z maluchami. Dodatkową atrakcją są znajdujące się w środku książeczek rozkładanki.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Bawi i wzrusza mnie ostrzeżenie zamieszczone na okładce: krawędzie stron są narażone na zniszczenie przy dłuższym kontakcie z wilgocią!

Krótko mówiąc: książka nie jest przeznaczona do ślinienia czy gryzienia 😉 W związku z tym bardziej nadaje się do wspólnej lektury niż samodzielnego eksplorowania przez maluchy. Dzięki temu na dłużej zachowa swą atrakcyjną, trójwymiarową formę książeczki-rozkładanki.

Zresztą krótki tekst, jaki zawiera, stanowi coś więcej niż uzupełnienie ilustracji – warto przeczyć tę miłą, wyciszającą kołysankę, zaczynającą się od słów już noc nad nami niebo zasłania. Zarówno ona, jak i urokliwe obrazki o stonowanej kolorystyce, sprzyjają wieczornemu wyciszeniu. Może staną się też gwarantem spokojnych, pogodnych snów? Zwłaszcza, jeśli malcy będą zasypiali tak, jak bohaterowie kolejnych rozkładówek – grzecznie wtuleni w swych rodziców.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Przytul mnie na dobranoc”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.