To MY dzieci świata

Autor: Eliza Piotrowska
Ilustrator:
Hubert Grajczak
Wydawnictwo: 
CED
Miejsce i rok wydania: 
Poznań 2018
Liczba stron:
64
ISBN:
978-83-271-0303-1

Iga i Gutek oraz ich pies Globus to podróżnicy z głowami pełnymi pomysłów. Wyrusz z nimi w podróż po świecie, gdzie żyje mnóstwo fajnych dzieciaków.

Zajrzyj do zimnej Skandynawii, poznaj zwyczaje dzieci żyjących w gorącym Sudanie, zajrzyj do chaty w dalekiej Mongolii, pobaw się z dziećmi z Japonii.
Poznawaj świat!
Wszystkie dzieci są wyjątkowe. Chociaż żyją w różnych częściach Ziemi, to mają podobne marzenia. Pragną być wolne, szczęśliwe i zdrowe.
Książka w radosny sposób uczy życzliwości, akceptacji i otwartości na świat.
Bo ktoś inny to ktoś wyjątkowy…
(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Można poznawać kraje ucząc się nazw stolic, najwyższych szczytów, najgłębszych jezior i liczby ludności. Ale (na szczęście?) można też inaczej.

Bo przecież świat to nie tylko państwa czy krainy geograficzne. To także rozmaite kultury i tworzący je ludzie. W swej różnorodności – barwni, zaskakujący i fascynujący. Oczywiście pod warunkiem, że patrzy się na nich z otwartością i życzliwością. Dziecięcym, ufnym, nieobciążonym uprzedzeniami i stereotypami wzrokiem.

Do takiego spojrzenia zachęcają twórcy książki To MY dzieci świata. Eliza Piotrowska przedstawia młodym czytelnikom ich rówieśników z najdalszych zakątków świata. Wraz z Igą, Gutkiem i psem Globusem możemy dołączyć do skandynawskich wychowanków leśnego przedszkola, wsiąść do piętrowego autobusu w Londynie, z lotu samolotu obejrzeć miasto Inków, pobawić się matrioszką, w Pekinie zagrać w ping-ponga, w Sudanie posłuchać opowieści o dżinie, a w Izraelu wziąć udział w święcie purim.

Wiele wrażeń, nowych doświadczeń i spora porcja kulturowej wiedzy stanowią coś w rodzaju zwiększającej apetyt przystawki. Do tego przyjazna, radosna atmosfera (chyba każda z zamieszczonych w książce postaci się uśmiecha) oraz prostota i przejrzystość sprawiają, że maluchy – często już przy pierwszej lekturze – połykają podróżniczego bakcyla.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Dwie garści mikołajowych inspiracji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „To MY dzieci świata”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.