Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier

Autor: Elisa Puricella Guerra
Ilustrator: Gloria Pizzilli
Tłumacz: Monika Motkowicz
Wydawnictwo: Akapit Press
Miejsce i rok wydania: Łódź 2018
Liczba stron: 270
ISBN: 978-83-65345-80-6

Opis

Alicja w krainie czarów jest tak fenomenalnym utworem, że skłania do rozmaitych interpretacji, nawiązań czy kontynuacji. Oczywiście osią fabuły nie musi być tytułowa bohaterka.

Elisa Puricella Guerra w swojej Ucieczce z krainy czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier odtworzyła świat wyczarowany przez  Lewisa Carrolla, ale cofnęła czas akcji do momentu, gdy władczyni była jeszcze dziewczynką i przygotowywała się do objęcia tronu – wcale tego zresztą nie pragnąc. Nie akceptowała ani dworskich obyczajów, ani surowych rządów. Jednak kara za nieprzyjęcie kolejnego kandydata na męża i królewskich insygniów była surowa. Dlatego bohaterka uciekła z pałacu by odnaleźć Czas i uniknąć tego, co czeka ją jako przyszłą królową.

Po drodze przeżyła niezwykłe przygody, poznała prawdziwych przyjaciół, jak również tych, którzy tylko udawali, a w końcu zdradzili dla swoich korzyści. Można powiedzieć – zobaczyła co to prawdziwe życie.

Co ważne, mimo wszystkich oczywistych nawiązań do oryginału (bohaterowie, magiczne rekwizyty i miejsce akcji), książkę można spokojnie czytać jako odrębną historię – pełną przygód, trzymających w napięciu momentów, ale też pokazującą wartości.

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ucieczka z Krainy Czarów. Prawdziwa historia Królowej Kier”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.