Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia

Autor: Jennifer Moore-Mallinos
Tłumacz: Paulina Kielan
Ilustrator: Annabel Spenceley
Wydawnictwo: Papilon
Miejsce i rok wydania: Poznań 2020
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-271-0450-2

Jest tak wiele rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia!
Jak zdobywać nowych przyjaciół? Na czym polega wizyta u dentysty? Jakich zasad przestrzegać, żeby kąpiel w jeziorze była bezpieczna? Kiedy poczekać na swoją kolej?
To tylko przykłady wyzwań, przed którymi Twoje dziecko staje dzień po dniu. Każda z nowych umiejętności jest ważną częścią dorastania. Dzieci, które angażują się w nowe aktywności z pozytywnym, otwartym nastawieniem, z sukcesem budują swoją osobowość.
Ta książka pomaga dzieciom zdobywać nowe umiejętności z odwagą i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Ciągle. Nieustannie. Do znudzenia. Powtarzamy – polecenia, upomnienia i zakazy. Czasem trudno nie stracić przy tym cierpliwości, nie westchnąć: przecież ci mówiłam, przecież ostrzegałam, przecież prosiłam. Czy dzieci naprawdę pozostają głuche na nasze rady?

Oczywiście, że nie. To tylko my często nie dostrzegamy, jak wiele nowych umiejętności malcy nabywają każdego dnia. Skupiając się na niepowodzeniach (ucieczkach, kłótniach, kapryszeniu), często nie dostrzegamy tysięcy rzeczy, które się udały. Cierpliwe stanie w kolejce, dokładne mycie zębów, dzielenie się zabawkami, używanie zwrotów grzecznościowych, uważne słuchanie, przegrywanie bez złości – to wcale niebagatelne umiejętności! Rzadko bywają „wrodzone”, zwykle wymagają treningu i wytrwałości.

Na kolejnych stronach książki Umiem to zrobić! dominują ilustracje. Duże, przejrzyste, emanujące radością i spokojem wydają się przyjazne nawet najmłodszym czytelnikom. Zresztą także ci malcy, którzy nie potrafią długo skupić się na słuchaniu, mają szansę wiele wynieść z lektury – zarówno za sprawą krótkich, precyzyjnych komentarzy, jak też zachęcających do rozmowy z dorosłym czytaczem tematów i wymownych ilustracji.

Karolina Mucha

Fragment wpisu Co na Dzień Dziecka? 6 propozycji dla przedszkolaków

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Umiem to zrobić! 46 rzeczy, których dzieci uczą się każdego dnia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.