Wielka księga Bożego Narodzenia

Autor:  Magdalena Marczewska
Wydawnictwo:  Dwukropek
Miejsce i rok wydania:  Warszawa 2020
Liczba stron: 32

To publikacja przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Zawiera piękne utwory o tematyce świątecznej oraz informacje o zwyczajach związanych z Bożym Narodzeniem w Polsce i na świecie. Teksty kolęd zamieszczone w publikacji będą zachętą do wspólnego śpiewania nie tylko przy wigilijnym stole. Ciekawe zadania dostosowane do możliwości przedszkolaków rozwijają spostrzegawczość, logiczne myślenie i umiejętność liczenia. Labirynty i kolorowanki o tematyce świątecznej uatrakcyjnią dziecku czas spędzony z rodziną. To doskonała książka zarówno dla dzieci, jak i ich najbliższych, która sprawi, że czas świąt Bożego Narodzenia będzie dla wszystkich naprawdę wyjątkowy.

Opowiadania, które napisali Anna Onichimowska, Agnieszka Galica, Grzegorz Kasdepke i Paweł Beręsewicz odwołują się do znanych dzieciom tradycji świątecznych, a zabawne wiersze Doroty Gellner wprowadzają najmłodszych w doskonały nastrój.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Wielka księga przyjemności

Gdy w domu wrą prace porządkowe, kiedy rzeczy koniecznych do zrobienia dłuuuga lista, a młodszą część rodziny rozpiera energia – jak wprowadzić w domu łagodny, przedświąteczny nastrój?

Istnieje duża szansa, że w domach starszych przedszkolaków i młodszych uczniów sprawdzi się „Wielka księga Bożego Narodzenia”. Właściwie można ją uznać za prezent dla rodziców 😉

Łamigłówki, wyszukiwanki, kolorowanki, labirynty, szczypta zadań matematycznych, szablony do wycinania zapewniają godziny przyjemności. Ci, którzy lubią malować, wycinać i główkować powinni być bardzo zadowoleni.

Do tego początkujący czytelnicy znajdą tu dla siebie teksty „w sam raz” – nie za długie, ciekawe, drukowane dużą czcionką. Zarówno wiersze (m.in. Doroty Gellner, Tadeusza Kubiaka), jak i krótkie opowiadania (m.in. Pawła Beręsewicza, Grzegorza Kasdepke) wprowadzają w świąteczno-choinkowy nastrój.

Dużą zaletą publikacji są również liczne teksty kolęd – zachęcające do śpiewania i poznawania całej treści utworów.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wielka księga Bożego Narodzenia”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.