Wielka podróż Małego Ptaszka

Autor: Patricia Hegarty
Tłumacz: Ewa Kleszcz
Wydawnictwo: Wilga
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2019
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-280-6815-5

Podczas wędrówki ze swoim stadem Mały Ptaszek rani się w skrzydło i ląduje na ziemi. Nie może latać, ale na szczęście trafia pod opiekę życzliwego Jelenia. Razem wyruszają w podróż, w czasie której bardzo się zaprzyjaźniają.

Wspaniała i ciepła opowieść o bezinteresownej pomocy i sile prawdziwej przyjaźni.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Piękna, krótka historia o przyjaźni. Mały ptaszek zranił sobie skrzydło i zgubił swoje stado lecące na południe. Na szczęście z pomocą przychodzi mu jeleń. Razem wyruszają w podróż pełną przygód, podczas której przekonają się, że ważna jest wzajemna pomoc i to, by mieć kogoś, na kogo można liczyć.


I nie zawsze chodzi tutaj o wielkie sprawy – czasem wystarczy zaśpiewać kołysankę, gdy przyjaciel boi się ciemności. Jednak bohaterowie znajdą się też w groźnych sytuacjach, z których oczywiście uda im się wybrnąć.

Jak pewnie łatwo się domyślić dzieli ich bardzo dużo – a jednak nie przeszkadza to dbać o potrzeby drugiego. Okazuje się, że w przyjaźni nie ma słabszych i mocniejszych, bo nawet mały ptaszek może uratować życie dużemu jeleniowi.

Ich wędrówka trwa od lata do wiosny, przy okazji można z małym czytelnikiem “poćwiczyć” pory roku, zwłaszcza, że książka została pięknie zilustrowana przez Sebastiaana Van Doninck’a.

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wielka podróż Małego Ptaszka”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.