Wyścig marzeń

Autor: Sarah Moore Fitzgerald
Tłumacz: Anna Piasecka
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2019
Liczba stron: 192
ISBN: 978-83-8154-092-6

Niektórzy przechodzą przez szafę, aby przeżyć przygodę życia, a innym wystarcza pójść do zakazanego miejsca – Nettlebog!

Minty poznaje tam Neda Buckley’a – naburmuszonego, tajemniczego, ale intrygującego chłopaka, który zawsze podąża własnymi ścieżkami. Gdy świat Minty zaczyna się sypać, dziewczyna szuka schronienia w cieszącym się złą sławą Nettlebog i odkrywa, że mieszkający tam Ned potrafi jeździć na dzikich koniach. Minty odnajduje w sobie nową pasję i wraz z chłopakiem postanawia wziąć udział w nielegalnym wyścigu konnym! Tylko, jak to się wszystko skończy? Niezwykła opowieść o ryzyku, odwadze i poznawaniu świata z niesamowitymi wyścigami konnymi w tle.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Sarah Moore Fitzgerald, profesor specjalizujący się w psychologii, nie boi się poruszać w swoich książkach bardzo poważnych problemów dotyczących młodzieży. W Cieście ze szczyptą nadziei  była to depresja głównego bohatera. W Wyścigu marzeń mamy do czynienia może i z mniejszym kalibrem – a przecież nie mniej ważnym. Minty nie jest w najlepszym okresie swego życia. Jej rodzice – kiedyś zgodne małżeństwo – rozwodzą się. Tata bierze ślub, a mama udaje, że nic jej to nie obchodzi. Jednak Minty wyczuwa napięcie w domu, wie, że pod namalowanym uśmiechem mamy kryje się rozpacz. Jej uporządkowany dotąd świat rozpada się.
W książce świetnie oddane są emocje dziecka, które nagle traci bezpieczny dom i musi zaakceptować zmiany, nowe osoby w swojej rodzinie (żona taty).
Drugim bohaterem książki jest Ned – tajemniczy outsider, mieszkający z babcią w przyczepie, w cieszącej się złą sławą okolicy zwanej Nettlebog, do której dzieci mają zakazany wstęp. Chodzi do klasy razem z Minty, chociaż do obowiązków szkolnych podchodzi w sposób dość niefrasobliwy. Wkrótce okazuje się, że wiąże się z tym faktem pewna tajemnica, której oczywiście nie zdradzę.
Chłopiec ma dwa dzikie konie, na których jeździ w sposób mistrzowski, przygotowuje się do wzięcia udziału w wielkiej gonitwie. Drogi tych dwojga w pewnym momencie splotą się ze sobą i okaże się, że wiele ich łączy. Minty zaczyna jeździć wraz z nim, w ten sposób opowieść wzbogaca się o wątek pasji jeździeckiej oraz całej ideologii związanej z końmi jako odwiecznymi przyjaciółmi ludzi.

Wyścig marzeń to opowieść o prawdziwej przyjaźni, która jest silniejsza niż zakazy rodziców, opinie rówieśników i dorosłych. O tym, że czasem ktoś z początku dla nas obcy – może okazać się bratnią duszą.
O szukaniu w sobie siły na to, by mierzyć się z tym, co niesie nam życie. O pasji, która, gdy raz nas dosięgnie – pozostanie na zawsze, czyniąc to życie łatwiejszym.

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Wyścig marzeń”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Może spodoba się również…