Zabawa z przypowieściami

Autorzy: Mercè Segarra, Berta Garcia, Jesús Ballaz
Wydawnictwo: Święty Wojciech
Miejsce i rok wydania: Poznań 2010
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-7516-243-1

Opis

Przez zabawę do serca

Niektóre tylko się wiercą. Inne biegają. Marudzą. Płaczą. Prawie wszystkie pytają: czy to już koniec? możemy iść do domu?

Niedzielna Msza święta to nie lada wyzwanie dla rodziców małych łobuziaków. Większość dzieci nie przepada za bezczynnym przebywaniem w jednym miejscu. Chcą ciągle poznawać, szukają wrażeń, przygód, są żądne nowości, wyzwań. Nie zadowala ich bierne słuchanie, czy wypowiadanie wyuczonych formuł. Zwłaszcza, jeśli tego wszystkiego tak naprawdę zupełnie nie rozumieją.

Zamiast znaczących pochrząkiwań, krytycznych spojrzeń, upomnień, może warto zastanowić się, jak sprawić, by te abstrakcyjne pojęcia i gesty nabrały dla dzieci konkretnego znaczenia. W jaki sposób można tego dokonać? Najprościej – dzięki zabawie!

Początkującym polecam Zabawę z przypowieściami, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Święty Wojciech. Zawiera ona dwadzieścia osiem najbardziej znanych przypowieści Jezusa, z których każda została opatrzona odpowiednim komentarzem. Ale te proste i przystępne dla dzieci wyjaśnienia to jeszcze nie największy atut publikacji: autorzy zadbali o to, aby wszystkie historie mogły zostać przyswojone w najatrakcyjniejszy dla małych czytelników sposób – poprzez działanie! Dlatego też poszczególnym przypowieściom przyporządkowano rozmaite gry, zabawy, prace plastyczne, czy warte przemyślenia opowieści. Dzięki nim dzieci dowiedzą się, dlaczego Pan Jezus pochwalił nieuczciwego zarządcę, a zganił sługę, który nie pomnożył swojego talentu. Przy okazji zyskają okazję do wyćwiczenia takich cnót, jak: wytrwałość, ofiarność, otwartość na innych, cierpliwość. No a przy tym doskonała zabawa gwarantowana!

Zabawa z przypowieściami stanowić może znakomity prezent gwiazdkowy, bowiem z jednej strony odpowiada charakterem refleksyjności Świąt Bożego Narodzenia, z drugiej – raczej nie zostanie odłożona na półkę zaraz po tym, gdy święta przeminą – zawarte w niej propozycje gier i zabaw mogą stanowić niezastąpione źródło inspiracji przez cały rok.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zabawa z przypowieściami”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.