Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń

Autor: Grzegorz Kasdepke
Ilustrator: Aneta Krella-Moch
Wydawnictwo: Literatura
Miejsce i rok wydania: Łódź 2010
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-7672-003-6

Króciutkie i zabawne opowiadania, które składają się na tę książkę, znają już zapewne wszyscy czytelnicy piątkowego dodatku dla dzieci “Gazety Wyborczej” – “Komiksowo”.
Do wydania tej książki zachęciły nas liczne głosy nauczycieli i rodziców, którzy odczuwali brak tego typu publikacji na polskim rynku.
Grzegorz Kasdepke – w sposób lekki i pogodny tłumaczy najpopularniejsze związki frazeologiczne, z jakimi na co dzień spotykają się dzieci. Jak zwykle u tego pisarza, dydaktyzm jest przesłonięty poczuciem humoru, dzięki czemu jego opowiadania bawią w równym stopniu najmłodszych czytelników, jak i osoby dorosłe.

z materiałów wydawnictwa

Opis

By nie pleść trzy po trzy

 

Jak się robi oczy z masła? Czy dzielić włos na czworo potrafią tylko fryzjerzy? W jaki sposób rzuca się słowa na wiatr? Dlaczego niektórzy śpią z kurami? Jak można stanąć na rzęsach? Czy złamane słowo trzeba wsadzić w gips?

Te i tysiące podobnych pytań rodzi się w głowie malców, przysłuchujących się rozmowom starszym. A dorośli mówią doprawdy rzeczy przedziwne! Wystarczy wymienić choćby zjadanie rozumów, robienie kogoś w konia, przygważdżanie spojrzeniem, darcie kotów (brrr!)… O co w tym wszystkim chodzi?

Dociekliwym dzieciom na pomoc spieszy Wydawnictwo Literatura. Książka Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń stanowi bowiem swoisty klucz do skomplikowanego językowego świata dorosłych. A każdy, kto choć raz zetknął się z twórczością Grzegorza Kasdepke, może być pewien, że Co to znaczy… nie jest po prostu typowym słownikiem adresowanym do najmłodszych. Wszystkie trudne zwroty mali czytelnicy poznają wraz z głównym bohaterem – Bartusiem, czyli chłopcem posiadającym niezwykłą (albo raczej: typowo dziecięcą) zdolność do zapamiętywania, co kto o kim powiedział i wykorzystywania tej wiedzy w – delikatnie mówiąc – nie zawsze odpowiednich momentach. Dzięki temu dziadek może dowiedzieć się, że przypomina psa ogrodnika, wujek – że jest uważany za czarną owcą, mama – że zawsze dzieli włos na czworo, a nauczycielka w szkole – że podobno zjadła już wszystkie rozumy (choć wcale tego po niej nie widać…).

Dzięki wesołym historyjkom Co to znaczy… ułatwia zrozumienie i zapamiętanie ponad stu dziwacznych powiedzonek, a przy okazji dostarcza wielu okazji do śmiechu i dobrej zabawy.

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Co to znaczy… 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.