Zwierzęta, które zniknęły

Ilustrator: Nikola Kucharska
Autor: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs, Paweł Łaczek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 64
ISBN: 978-83-10-13319-9

Atlas zwierząt, jakiego jeszcze nie było! Odkryj tajemnice stworzeń, z którymi nigdy nie staniesz oko w oko… 
Kto jest winny zagłady syreny morskiej i dodo? Czy wilk straszny naprawdę był straszny? Czym jest paleontologia? Które muzea historii naturalnej mają najbogatsze zbiory? Na te i wiele innych pytań odpowiada nowa książka Nikoli Kucharskiej, z ogromnym rozmachem i precyzją odmalowująca świat wymarłych istot. Dzięki niej poznamy dawne płazy, gady, ryby, owady i ssaki, lecz także dowiemy się, jak wielka odpowiedzialność za los zwierząt spoczywa na człowieku. Ten ilustrowany przewodnik po historii życia na Ziemi to najlepszy podarunek dla młodych przyrodników.
(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Pamiętamy o dinozaurach. Mamutach. Ewentualnie – za sprawą Epoki lodowcowej – o tygrysach szablozębnych. A tysiące pozostałych?

Można by rzec, że wyginęły nie tylko fizycznie – zniknęły także z powszechnej ludzkiej pamięci. Już tylko naukowcy-specjaliści poświęcają im uwagę. A przynajmniej tak było do teraz.

Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” przygotowało bowiem dla swych czytelników prawdziwy rarytas – atlas stworzeń wymarłych. Można wymieniać dziesiątki pojawiających się tu gatunków (jak tur, dront dodo, zebra kwagga, tarpan, wilkowór tasmański i wiele, wiele innych) lub napisać krótko i wprost: atlas jest intrygujący, zaskakujący, wciągający i bogaty. Pewnie warto byłoby wzbogacić go chociaż krótkim wstępem oraz indeksem pojawiających się na kolejnych stronach zwierząt, ale oczywiście i w obecnej postaci publikacja zdecydowanie zasługuje na uwagę. Wyrazy uznania należą się głównej autorce, twórczyni setek ilustracji – Nikoli Kucharskiej – za ogrom jej pracy, a także autorom tekstów – Katarzynie Gładysz, Joannie Wajs, Pawłowi Łaczek – za precyzję, rzetelność i zrozumiałość przekazu.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 powodów, by jechać na Targi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Zwierzęta, które zniknęły”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.