101 zabaw na Boże Narodzenie

Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Miejsce i rok wydania: Częstochowa 2014
Liczba stron: 48
ISBN: 978-83-7797-215-1

Opis

Ta cieniutka książeczka zawiera opowieść o Bożym Narodzeniu (od Zwiastowania do ucieczki do Egiptu), podzieloną na ponad dwadzieścia krótkich fragmentów, z których każdemu towarzyszą ciekawe zadania.Dla tych, którzy tak uważają – znakomita pozycja: 101 zabaw na Boże Narodzenie. Ta cieniutka książeczka zawiera opowieść o Bożym Narodzeniu (od Zwiastowania do ucieczki do Egiptu), podzieloną na ponad dwadzieścia krótkich fragmentów, z których każdemu towarzyszą ciekawe zadania.

Poszczególne ćwiczenia nie tylko zachęcają do wnikliwego czytania historii narodzenia Jezusa, ale też poszerzają wiedzę o świecie i… stanowią niezły trening dla umysłu. Dzięki zagadkom dzieci dowiadują się na przykład, jakiego surowca używa cieśla do swojej pracy, zdobywają nowe wiadomości z zakresu historii (jak nazywał się władca Egiptu?) czy geografii (jaka rzeka płynie przez Egipt?). Inne zadania (np. szukanie różnic, dopasowywanie cieni do postaci) rozwijają spostrzegawczość, a kolejne (m.in. obrazki do kolorowania, labirynty) motorykę małą. Książeczka zachęca też do ćwiczenia umiejętności czytania – albo słuchania – ze zrozumieniem, a także trenowania zdolności logicznego myślenia. Także tutaj pojawiają się naklejki, ale tym razem stanowią one element zaledwie 4 (przypomnijmy – spośród 101!) zadań.

Komu podarować 101 zabaw? Tak naprawdę stopień trudności poszczególnych ćwiczeń jest dość zróżnicowany: z jednej strony pojawiają się polecenia typu: dopasuj zwierzęta do odgłosów przez nie wydawanych, z drugiej – wykreślanki słów. Jednak można zaryzykować stwierdzenie, że ze 101 zabaw najbardziej skorzystają starsze przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej.

Warto też zauważyć, że dwadzieścia dwa „rozdziały”, z których składa się książeczka, niemal odpowiadają liczbie dni tegorocznego Adwentu. 101 zabaw może stać się więc pewnego rodzaju kalendarzem adwentowym – zastępującym lub uzupełniającym te tradycyjne. Tym bardziej, że rozwiązywanie tak ciekawych zadań jest co najmniej równie przyjemne jak jedzenie czekoladek! A z pewnością – lepiej przygotowuje do Świąt…

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „101 zabaw na Boże Narodzenie”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.