7 nawyków szczęśliwego dziecka

Autor: Sean Covey
Ilustrator: Stacy Curtis
Tłumacz: Małgorzata Bortnowska
Wydawnictwo: Znak
Miejsce i rok wydania: Kraków 2017
Liczba stron: 96
ISBN:  978-83-240-4021-6

7 nawyków szczęśliwego dziecka to zbiór zabawnych i pięknie zilustrowanych opowiadań, które przybliżają rodzicom i dzieciom metodę 7 nawyków skutecznego działania. Bohaterowie każdego opowiadania uczą się jednego z dobrych nawyków. Dzięki temu dzieci poznają 7 prostych kroków, które pomogą im mądrze planować czas na naukę i odpoczynek, być dobrymi przyjaciółmi i lubianymi kolegami, radzić sobie, gdy pojawiają się kłopoty, i nie poddawać się presji grupy.

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Siedem opowiadań – z komentarzami, pytaniami do dyskusji, „drobnymi kroczkami”.

Siedem wartych wdrożenia nawyków.

Siedem milowych kroków, by skutecznie działać i czuć się dobrze z samym sobą.

Przygody mieszkańców Siedmiu Dębów – m.in. zaczytanej Wandzi, rozsądnego Kudłatka, Witka-konstruktora – inspirują dzieci do rozmyślań i rozmów na temat zasad oraz wartości, sprzyjających spełnionemu życiu. Ucząc najmłodszych brania odpowiedzialności za swoje czyny, planowania działań oraz ich hierarchizowania, zachęcamy je do pracy nad własnym charakterem. Dajemy im siłę – zarówno na teraz, jak też na „dorosłą” przyszłość.

Równie istotne są kolejne przedstawione przez autora nawyki – ukierunkowane na zawieranie kompromisów, umiejętność słuchania, współpracę z innymi. W połączeniu ze zdolnością utrzymywania równowagi między potrzebami serca, ciała i duszy stają się kompasem, który warto zawsze mieć ze sobą.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu Dwie garści mikołajowych inspiracji.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „7 nawyków szczęśliwego dziecka”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.