Aneta Krella – Moch

Ilustratorka i autorka książek dla dzieci. Absolwentka  Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Od blisko dwudziestu lat współpracuje ze znakomitymi wydawcami literatury dziecięcej, takimi jak: Literatura, BIS, Skrzat, a także z wydawnictwem PWN, WSiP, Grupa Edukacyjna S.A i innymi.
Ma na swoim koncie  ponad setkę zilustrowanych książek oraz podręczników szkolnych. Jako autorka zadebiutowała serią książeczek o małej, rezolutnej królewnie Lence. Prywatnie jest mamą Artura i Wiktora oraz wielbicielką dzikiej przyrody, ogrodów i szeroko pojętej fantastyki w literaturze i filmie.

Kontakt: akrella@poczta.onet.pl

 

Opis

Jedna z pierwszych samodzielnie przeczytanych przeze mnie książek to “Groszek i Natalia” Wandy Majerówny.

Gdybym mogła podróżować w czasie, zajrzałabym w parę miejsc, w których działy się rzeczy niezwykłe np.: na płaskowyż Nazca, w czasie kiedy powstawały geoglify.

Gdyby pewnego dnia literaccy bohaterowie ożyli, najchętniej spotkałabym…  Chyba wolałabym, żeby bohaterowie literaccy zostali na kartach książek. 

Gdybym nie tworzyła książek dla dzieci, byłabym weterynarzem i pracowałabym w  jednym z afrykańskich parków narodowych, np.: Amboseli u podnóża góry Kilimandżaro.

W życiu ważne jest, żeby zawsze być sobą. 

Chciałabym zmienić pogodę w naszym kraju. Marzy mi się więcej słońca :-), także w sercach ludzi.

Nie znoszę polityki i brukselki.

Inspirują mnie dzieci.

Mój mistrz to… Nie mam jednego mistrza. Cenię wiele osób za wybitne dzieła, fascynujący intelekt lub niebanalną osobowość, są wśród nich nie tylko pisarze i malarze, ale także naukowcy, filozofowie a nawet społecznicy. 

Najlepiej odpoczywam wśród bliskich mi osób. Miejsce ma małe znaczenie.

 

Książki ilustrowane przez Anetę Krelle-Moch dostępne w Bibliotece Inspiracji:

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Aneta Krella – Moch”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.