Atlas mitów. Potwory, herosi i bogowie oraz mapy dwunastu mitologicznych krain

Autor i ilustrator: Thiago de Moraes
Tłumacz: Anna Nowak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-10-13377-9

Wejdź do królestwa bogów w tej wyjątkowej wyprawie do świata legend i mitów. Poznaj bogów, herosów, ich wrogów, sprytne i fantastyczne bestie z dwunastu mitologii – egipskiej, nordyckiej, azteckiej, japońskiej, polinezyjskiej, słowiańskiej, greckiej, rdzennych Amerykanów, irlandzkiej, hinduistycznej, plemienia Janomamów i ludu Joruba.
Niezwykłe mapy każdego z mitycznych światów wzbogacone o dowcipnie napisane opowieści oraz fakty sprawią, że “Atlas mitów” zachwyci nie tylko dzieci, lecz także dorosłych.
(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Wiadomo, szkolna edukacja robi swoje. Dlatego wielu uczniów sądzi, że mitologia to wyłącznie grecki „produkt”. A tymczasem…

Niesłychane historie i niesamowici bohaterowie zapełniali wyobraźnię większości znanych nam plemion i kultur. Choć opowieści te brzmią dziś nieprawdopodobnie – jak fantastyczne, dziwaczne, w dodatku okrutne bajki – ich rola była ogromna. Tłumaczyły i oswajały świat, czyniły go logicznym, a zadziwiające zjawiska przyrody – choć trochę zrozumiałymi. Warto więc przyjrzeć się namiastce tego bogactwa. Zwłaszcza, że Thiago de Moraes prezentuje je w sposób przemyślany, uporządkowany i humorystyczny.

Nawet jeśli jego ilustracje nie wszystkich zachwycą, zapełniające kolejne strony komentarze i opisy bez dwóch zdań stanowią znakomity wstęp do mitologicznej podróży dookoła świata – zorganizowanej z prawdziwym rozmachem!

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 powodów, by jechać na Targi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Atlas mitów. Potwory, herosi i bogowie oraz mapy dwunastu mitologicznych krain”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.