Ciało i zdrowie człowieka

Autor: Emmanuelle Lepetit
Wydawnictwo: Jedność
Miejsce i rok wydania: Kielce 2009
Liczba stron: 104
ISBN: 978-83-7442-884-2

Opis

Jak działa ludzkie ciało?

Ciekawskiego malca fascynuje niemal wszystko: przyroda, cuda techniki, świat ludzkich relacji… Tym bardziej chciałby poznać i zrozumieć coś, co znajduje się najbliżej niego i w decydujący sposób wpływa na jego codzienne życie – własny organizm. Dlaczego wypadają zęby? Czemu boli brzuch? Skąd biorą się siniaki? Te i wiele innych pytań zadają dzieci nie tylko kierowane ciekawością, ale też potrzebą zrozumienia swego ciała. By móc rozwiewać ich wątpliwości w sposób rzetelny, warto sięgnąć po profesjonalną pomoc. Szczególnie polecam Ciało i zdrowie człowieka.

Książka ta prawdopodobnie przyciągnie uwagę najmłodszych już dzięki swojej atrakcyjnej szacie graficznej – obfitującej w ilustracje i barwnej (choćby poprzez sam fakt, iż każdy rozdział wyodrębniony jest innym kolorem). Ale i dalsza lektura Ciała i zdrowia człowieka okaże się niemniej ciekawa.

Przede wszystkim książka wyjaśni malcom – w sposób dostosowany do dziecięcej percepcji świata – wiele tajemniczych dotąd zagadnień. Jak zbudowany jest człowiek? Do czego służą mięśnie i kości? Czemu trzeba dbać o włosy i paznokcie? W jaki sposób oddychamy i trawimy? Jakie posiadamy zmysły? Co zrobić, by ciało dobrze działało? Dlaczego ludzie są niepowtarzalni? Dzięki dokładnemu omówieniu poszczególnych zagadnień, o wiele łatwiej będzie uzasadnić potrzebę codziennej troski o higienę, zdrowe odżywianie i odpowiedni sposób odpoczynku.

Niezwykle cennym elementem książki jest Kącik rodziców, w który zaopatrzone są niemal wszystkie podrozdziały. Może stanowić on inspirację do pogłębiania i utrwalania zdobywanej wiedzy, czy to przez rozmowę, czy też przez wspólną realizację zaproponowanych doświadczeń, ułatwiających zrozumienie poszczególnych procesów, zachodzących w ludzkim organizmie.

Ciało i zdrowie człowieka to pozycja, w którą warto zaopatrzyć dziecięcą biblioteczkę nie tylko ze względu na jej wartość merytoryczną. Książka zawiera bowiem mnóstwo ciekawostek, rebusów, zgadywanek, krzyżówek – może służyć zatem zarówno jako źródło wiedzy, jak i zabawy. Polecam!

Karolina Mucha

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Ciało i zdrowie człowieka”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.