Gdzie są różowe okulary detektywa Pozytywki?

Autor i Ilustrator: Piotr Rychel
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 96
ISBN: 978-83-10-13350-2

Książka inspirująca do rysowania, kreatywności, a czasem i do łamania głowy. Nauczycie się z niej, jak narysować detektywa Pozytywkę i innych bohaterów serii Grzegorza Kasdepke. Dowiecie się, co pan Mietek robi po godzinach i co próbuje ujarzmić detektyw Pozytywka. A także: skąd w kamienicy wzięło się zębowo-wróżkowe zombie, na czym polega działanie kaktusa, tajnej broni detektywa, i dlaczego pewna pozytywka wprowadza ludzi w stan hipnozy…

Uwaga: tylko dla użytkowników z poczuciem humoru!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Wielbiciele Detektywa Pozytywki dostali właśnie książkę, która jeszcze bardziej zaangażuje ich do działania.Tym razem propozycja inspirująca nie tylko do rozwiązywania detektywistycznych zagadek, ale też rysowania, projektowania, wymyślania własnych historii. Dziecko wykaże się kreatywnością tworząc swój gwiazdozbiór, kostium wybranego bohatera czy układając hasła protestacyjne dla kotów źle traktowanych przez Martwiaka. Jak widać – specyficzne poczucie humoru obecne we wszystkich książkach o detektywie występuje i w tej.

Jednak pojawiają się też poważniejsze zagadnienia, jak radzenie sobie z lękiem czy postępowanie w sytuacji zagrożenia.

Całość podzielona jest na części dotyczące poszczególnych bohaterów*, a każda zaczyna się od nauki, jak narysować ich portrety. Z taką instrukcją wydaje się to bardzo łatwe!

Zadania są o różnym stopniu trudności, młody czytelnik znajdzie też klasyczne propozycje – jak labirynty, łączenie punktów. Książka z pewnością dostarczy zajęcia na długi czas.

Hanna Pietrzak-Trzcińska

* po kolei:

  1. Detektyw Pozytywka
  2. pan Mietek
  3. Asia
  4. Martwiak
  5. pani Majewska

 

Recenzja stanowi fragment tekstu 7 NIEZWYKŁYCH PODARUNKÓW NA DZIEŃ DZIECKA

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Gdzie są różowe okulary detektywa Pozytywki?”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.