Kraina Robotów

Autor/Ilustrator: Tomasz Kowal
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-10-13249-9

Robik żyje w Krainie Robotów. Jej mieszkańcy są maszynami z metalu i plastiku, mają jednak emocje i rozum. Tak naprawdę wiele ich łączy z ludźmi: budują miasta, zakładają rodziny i jedzą w restauracjach, tylko na ich talerzach zamiast frytek i kotletów są śrubki i sprężynki. I, tak jak ludzie, mają w swoim świecie nieporządek…
Przemierz z Robikiem kolejne dzielnice tego niezwykłego miasta. Odwiedź ulicę Tłoczną, wybierz się na wystawę samochodów, do dzielnicy handlowej i do portu. Nie pomiń też centrum lotów kosmicznych i fabryki lemoniady! Na koniec odpocznij w Robo-SPA. Po drodze przejdź przez labirynt i pomóż robotom w kłopocie, rozwiązując zagadki i wyszukując poukrywane na ilustracjach szczegóły!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Zazwyczaj książki obrazkowe przedstawiają naturę lub sceny z codziennego życia. I dobrze, bo to tematy popularne wśród młodych czytelników. Niemniej jednak świetnie, że Nasza Księgarnia postanowiła przygotować coś dla miłośników śrubek, kabli i maszyn. Kraina robotów to propozycja właśnie dla nich. Wraz z głównym bohaterem Robikiem mogą przemierzać świat mechanicznych stworów, które budują miasta, zakładają rodziny, a nawet wybierają się  do restauracji na smaczne obiady – złożone ze śrubek i sprężynek.

Robik pokonując drogę do swego przyjaciela odwiedza kolonię mieszkaniową, port, fabrykę lemoniady, wystawę samochodów i wiele innych miejsc. Nawet takich jak Robo-SPA. (Jak widać, mechaniczne stwory także podążają za współczesnymi trendami).

 

 

Na każdej rozkładówce dziecko ma odnaleźć Robika i wykonać podane zadania. Najczęściej polegają one na odnalezieniu określonych  przedmiotów. Miłośnicy labiryntów mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas poszukiwania wyznaczonych dróg. Niektóre polecenia są dość trudne, na szczęście na końcu książki znajdują się rozwiązania.

 

 

Wydawca podaje wiek odbiorcy od zera do 10 lat. Warto tutaj zwrócić uwagę, że z powodu nagromadzenia detali na ilustracji i wspomnianej wyżej trudności zadań, książka będzie odpowiednia raczej dla starszych w tym przedziale dzieci. Jeśli tylko młody czytelnik ma cierpliwość, by poszukiwać określonych szczegółów, ta lektura gwarantuje mu zabawę na długi czas.

Hanna Pietrzak-Trzcińska

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Kraina Robotów”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.