Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków

Tekst, ilustracje: Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2018
Liczba stron: 40
ISBN: 978-83-10-13382-3

“Mały atlas motyli” to już drugi po “Małym atlasie ptaków” ogrodowy pamiętnik pary znakomitych ilustratorów. Znajdziemy tu przedstawicieli ponad dwudziestu polskich gatunków sportretowanych w niezwykłych technikach plastycznych – od kolażu z tkanin przez fotografie, akwarele i dziecięce rysunki aż po modele z liści i patyków. Dzięki tej pięknej i mądrej książce mały czytelnik dowie się, kim są modraszek wieszczek, zorzynek rzeżuchowiec, mieniak tęczowiec, a nawet zmrocznik przytuliak. To uroczy i inspirujący elementarz dla każdego początkującego motyloznawcy!

(z materiałów wydawnictwa)

Opis

Gdy ten duet zabiera się do wspólnej pracy, wiadomo, że efekt będzie znakomity. Dwoje artystów – utalentowanych, sumiennych, cierpliwych i bardzo, bardzo pracowitych – to właściwie gwarancja sukcesu. A jeśli do tego na temat swojej publikacji wybierają motyle… no cóż, trudno pozostać obojętnym.

Małym atlasie nie znajdziemy wprawdzie informacji o cyklu czy długości życia motyli, o miejscach ich występowania, systematyki, łacińskich nazw itd. Przeczytamy za to krótkie, kilkuzdaniowe komentarze (a raczej mini-opowiastki) o przedstawicielach poszczególnych gatunków – napisane przez uważnych i wrażliwych obserwatorów motyli. Pasjonatów, którzy by poznać plamca agreściaka, zasadzili krzak agrestu, rusałkę pawik częstowali wodą z miodem, przestrojnika trawnika ratowali z pajęczyny, a piórolotka traktowali jak gościa przybyłego na kolację.

Karolina Mucha

Recenzja stanowi fragment tekstu 10 powodów, by jechać na Targi.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Mały atlas motyli Ewy i Pawła Pawlaków”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.