Mój dzień z babcią i dziadkiem

Autor: Dorothea Cuppers
Tłumacz: Patrycja Zarawska
Wydawnictwo: Debit
Miejsce i rok wydania: Bielsko-Biała 2011
Liczba stron: 20
ISBN: 978-83-7167-709-0

Opis

Z babcią i dziadkiem

Wakacje to czas wyjazdów. Wiadomo jednak, że nie wszyscy mają możliwość uczestniczenia w zagranicznych czy choćby krajowych wycieczkach. Cóż jednak mogą zrobić rodzice, którzy mimo wszystko chcieliby, by ich pociechy w pełni wykorzystały letni okres? Dla wielu rodzin znakomitym – i praktykowanym od pokoleń – rozwiązaniem jest wysłanie dzieci do dziadków (gdziekolwiek by oni nie mieszkali). Te razem spędzone chwile stają się niekiedy jednym z najmilszych wspomnień z dzieciństwa.

O wspólnych zajęciach dziadków i wnuków opowiada jedna z najnowszych publikacji Wydawnictwa Debit – Mój dzień z babcią i dziadkiem. Bohaterka książki, dwuletnia Zuzia, wraz z babcią jeździ na rowerze, odwiedza rynek, karmi ptaki, bawi się na placu zabaw, robi zakupy na farmie, piecze babeczki… Niemniej ciekawie spędza popołudnie z dziadkiem – oglądając stare zdjęcia, słuchając bajek i opowieści, budując z klocków. Warto podkreślić, że dziadkowie Zuzi przedstawieni zostali jako ludzie stosunkowo młodzi, posiadający swoje pasje i zainteresowania (dziadek jeszcze pracuje), dzięki czemu wizerunek współczesnych babć i dziadków wydaje się być zbliżonym do stanu faktycznego.

Mój dzień… posiada jeszcze jedną ważną zaletę. Cała historia przedstawiona jest na barwnych ilustracjach, obfitujących w szczegóły z życia codziennego. Taki układ książeczki, dodatkowo wzbogacony licznymi klapkami, pozwalającymi maluchom na samodzielne eksplorowanie poszczególnych stron, niewątpliwie przysłużyć się może nauce mówienia – poszerzając zasób słownictwa malców i stanowiąc inspirację do opisywania otaczającej rzeczywistości.

Karolina Mucha

Opinie

  1. Natalia

    Cudowna książka ktora pokazuje jak wiele fajnych i pouczających zeczy można robić z babcia i dziadkiem. Moja córka ja uwielbia z racji tego ze do babci i dziadka mamy daleko wiec rzadko sie widujemy doceniamy ten czas jeszcze bardziej, dzieki tej książce przypominamy sobie co sami robiliśmy fajnego z dziadkami czego nas nauczyli. Ksiazka świetnie pokazuje jak spedzony czas z dziadkami moze byc fascynujacy i ze możemy odkryc wiele ciekawych żeczy o ktorych nie mieliśmy pojęcia.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.